تماشا کنید: پهپاد هوشمند گشت زنی Airobotics با قابلیت شارژ و پرواز بدون نیاز به انسان

تماشا کنید: پهپاد هوشمند گشت زنی Airobotics با قابلیت شارژ و پرواز بدون نیاز به انسان

ظهور پهپادها باعث شده تا انجام شماری از امور در مقایسه با گذشته بسیار ساده‌تر شود، اما استفاده از پهپاد مستلزم وجود عاملی انسانی است تا آن را کنترل کند. اما Airobotics پهپادی را معرفی کرده که بدون نیاز به نیروی انسانی برای کنترل، براحتی حرکت می‌کند و قادر است باتری‌های خود را نیز به مدد بازوی روباتیک عوض کند. با زومیت همراه باشید.

استفاده از پهپادها باعث شده تا انجام برخی از کارها بسیار ساده‌تر از پیش شود. برای مثال می‌توان به قابلیت پرواز و فیلمبرداری پهپادها اشاره کرد که می‌تواند بصورت آنی تصاویری را همچون دوربین‌های مدار بسته در محیط‌هایی که نیازمند تامین امنیت هستند، پخش کند. اما کمپانی Airobotics تنها به این قابلیت اکتفا نکرده و با معرفی پهپاد جدید خود، این ابزارها را به عنوان محصولی پرکاربرد و بسیار جالب توجه برای استفاده در انواع محیط‌های صنعتی و کشاورزی تبدیل کرده است. پهپاد Airobotics قادر است بدون نیاز به دخالت کنترل کننده‌ی انسانی به انجام امورات محوله بپردازد. پهپاد هوشمند Airobotics مخصوص گشت زنی طراحی شده و قادر است حتی در صورت اتمام باتری مصرفی، روی جایگاه اختصاصی خود فرود آمده و بدون نیاز به وجود انسان، با استفاده از بازوهای روباتیک به تعویض باتری‌ها بپردازد.

پهپاد ایروبوتیکس قادر است تا حجم مواد موجود روی زمین را نیز تخمین بزند. برای مثال کارگاه بزرگی را تصور کنید که حجم زیادی از شن و ماسه یا سایر مواد مشابه در آن وجود دارد. پهپاد ایروبوتیکس قادر است تا با پرواز و محاسبات خود میزان موجود از این مواد را تخمین بزند. همچنین می‌توان این پهپاد را مامور مراقبت از مکان‌ها و اشیایی کرد که امنیت آن‌ها اهمیت بسیاری دارد، برای مثال می‌توان به کپسول‌های گاز و مواد محترقه اشاره کرد.

پهپاد جدید ایروبوتیکس از سه قسمت تشکیل شده که شامل خود پهپاد، ایستگاه مخصوص فرود آمدن و نرم‌افزار صدور دستورات است. پهپاد مورد نظر که Optimus نام دارد قادر است تا اشیایی به وزن حداکثر یک کیلوگرم را تا ۳۰ دقیقه حمل کند. زمانی که باتری آپتیموس رو به اتمام بود، پهپاد بصورت خودکار روی ایستگاه اصلی فرود نشسته و بازوهای روباتیک، باتری‌های آن را تعویض خواهند کرد. آپتیموس این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا با برنامه‌ریزی اولیه آن، مسیرهای مشخصی را برای گشت زنی تعیین کنند. از جمله‌ی کاربردهای گسترده‌ی این پهپاد می‌توان به استفاده از آن در معادن، سکوهای استخراج نفت و گاز و کمپانی‌های تولیدکننده‌ی نقشه‌ها‌ی هوایی اشاره کرد.

نظر شما در مورد این محصول چیست؟

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده