ارور 53 با بروزرسانی جدید اپل رفع می‌شود

پنج‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۱
مطالعه 2 دقیقه
همانطور که چندی پیش به اطلاع‌تان رساندیم، عده‌ای از کاربران گوشی‌های آیفون 6 و 6s اپل که سنسور تاچ آی‌دی تلفن خود را نزد تعمیرکاران غیر مجاز تعمیر کرده‌ بودند، پس از بروزرسانی دستگاه با پیغام خطایی با نام Error 53 روبرو می‌شدند. پس از جنجالی شدن این موضوع و شکایت و تقاضای غرامت، اپل بالاخره یک وصله‌ی نرم‌افزاری برای برطرف کردن این مشکل منتشر کرده است.

 خطای ۵۳ که بر اثر تعمیر دکمه‌ی هوم آیفون 6 و 6s توسط تعمیرکاران غیر مجاز به وجود می‌آمد، گوشی هوشمند اپل را کاملاً غیر قابل استفاده می‌کرد. پس از مواجهه با این پیغام خطا، هیچ راهی برای برگرداندن تلفن به حالت عادی و یا حتی دسترسی به اطلاعات آن وجود نداشت. از آنجایی که این ارور بر اثر تعمیر دستگاه توسط تعمیرکاران غیر مجاز به وجود می‌آمد، اپل هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن قبول نمی‌کرد و حتی دستگاه دیگر شامل گارانتی هم نمی‌شد.

این مشکل که بیش از یک سال است که گریبان‌گیر کاربران آیفون‌های جدید است، به تازگی رسانه‌ای شده و ظاهراً جنجال‌های مرتبط با آن، مخصوصاً شکایت از اپل و درخواست غرامت ۵ میلیون دلاری، به قدری بالا گرفته است که کاپرتینویی‌ها را مجبور به ارائه‌ی بروزرسانی نرم‌افزاری برای رفع این مشکل کرده است.

اپل اعلام کرده است که با انتشار آپدیت iOS 9.2.1 این مشکل را برطرف کرده و کارایی را به تلفن‌های از کارافتاده باز خواهد گرداند.

اپل همچنین در پاسخ به جنجال‌های اخیر، بیانیه‌ی زیر را منتشر کرده است:

توجه داشته باشید که این وصله‌ی نرم‌افزاری برای کاربرانی است که از طریق آیتیونز دستگاه خود را آپدیت می‌کنند. کسانی که برای آپدیت دستگاه خود از طریق iCloud اقدام می‌کنند، در معرض این خطا قرار نمی‌گیرند.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود