از موتور هوش مصنوعی RIT با هدف تسهیل توسعه و پیاده‌سازی اختراعات رونمایی شد

چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۵
مطالعه 4 دقیقه
مراسم رونمایی از موتور هوش مصنوعی RIT
موتور هوش مصنوعی RIT که حالا از آن رونمایی شده، قرار است فرایند ایده‌پردازی و نوآوری را در کنار توسعه و پیاده‌سازی اختراعات، تسهیل کند.
تبلیغات

موتور هوش مصنوعی RIT، به‌عنوان دستیاری در حوزه‌ی خلاقیت و نوآوری رونمایی شد. این موتور هوش‌مصنوعی قرار است فرایند ایده‌پردازی و نوآوری را در کنار توسعه و پیاده‌سازی اختراعات، تسهیل کند.

هم‌چنین موتور هوش مصنوعی RIT با اتوماسیون و خودکارسازی فعالیت‌ها و وظایف روتین باعث افزایش بهره‌وری می‌شود و با ارائه‌‌ی تحلیل‌های هوشمند و پیشنهادات خلاقانه به‌عنوان یک دستیار قابل اتکا، حوزه‌ی خلاقیت و نوآوری را متحول خواهد کرد. در دنیای امروز، خلاقیت و نوآوری به‌عنوان موتورهای اصلی پیشرفت و توسعه‌ی اقتصادی شناخته می‌شوند. هوش مصنوعی با توانایی تسهیل و تسریع این فرایندها، نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کند. از این‌ رو، رونمایی از پلتفرم RIT Engine می‌تواند خبر خوشی برای افرادی باشد که علاقه‌مند به توسعه‌‌ی ایده‌های نوآورانه در زمینه‌ی اختراعات هستند.

مسعود شفقی، بنیان‌گذار و مدیرعامل RIT درباره‌ی شکل‌گیری این پلتفرم می‌گوید: «به‌عنوان فردی که از سال ۲۰۰۸ در این حوز فعالیت می‌کنم و با بیش از ۱۰۰۰ نفر از مخترعان، نوآوران، پژوهشگران و متخصصان در سطح دنیا و در فضای اختراعات به‌شکل مستقیم در ارتباط هستم، همیشه این نیاز را می‌دیدم که خیلی از افراد برای پیدا کردن ایده با چالش‌های زیادی روبه‌رو هستند.»

شفقی با بیان این که این باور نادرست شکل گرفته بود که فقط افرادی می‌توانند در این مسیر حضور داشته باشند که رشته‌های فنی مهندسی خوانده باشند، ادامه می‌دهد: «هم‌چنین با این موضوع مواجه شدم که بعد از دستیابی به ایده، خیلی از افراد نمی‌توانستند فرایند توسعه دادن ایده را باتوجه به تکنیک‌های ایده‌پردازی پیش ببرند و در مرحله‌ی جست‌وجوی ایده در پایگاه‌های تخصصی اختراعات و همچنین آماده‌سازی فایل‌های مورد نیاز برای ثبت اظهارنامه‌ی خود با مسائلی روبه‌رو بودند.»

بنیان‌گذار و مدیرعامل RIT مشکلات علاقه‌مندان به حوزه‌ی نوآوری و اختراعات را در کنار پیشرفت ابزارهای هوش‌مصنوعی، از انگیزه‌های خود برای راه‌اندازی این پلتفرم می‌داند و می‌گوید: «بررسی تمام این موارد و درنظر گرفتن بهترین خروجی‌ها و با توسعه و پیشرفت هوش مصنوعی درحال حاضر در دنیا، به این فکر کردم که پلتفرمی تحت عنوان RIT Engine را راه اندازی کنم تا تمام افراد از دانش‌آموز گرفته تا هر سنی با هر سطح از دانش آکادمیک بتوانند به راحتی با آن کار کنند و به خروجی مناسبی نسبت‌به ایده خود برسند و فایل‌های مورد نیاز برای ثبت اختراع را بتوانند آماده کنند. در واقع این Engine به‌عنوان دستیار کنار تمامی علاقه‌مندان خواهد بود.»

این پلتفرم مأموریت خود را ایجاد فرصت‌های آموزشی و همکاری برای افرادی تعریف کرده‌است که به‌دنبال ارتقای دانش و مهارت‌های خود در زمینه اختراعات هستند. به‌علاوه این پلتفرم با ارائه‌ی منابع بر پایه APIهای گوناگون و ابزارهای تحلیلی، سعی در تسهیل فرایند ایده‌پردازی و بهبود اختراعات دارد، تا به‌این وسیه افراد بتوانند پتانسیل خلاقیت خود را به‌ بالاترین میزان برسانند و ارزش‌های جدیدی در جامعه ایجاد کنند.

از ایده تا اجرا در پلتفرم RIT Engine

خدمات این پلتفرم در مراحل مختلف طراحی شده است تا به کاربران و علاقه‌مندان حوزه‌‌ی نوآوری و اختراعات در هر مرحله‌ای از شکل‌گیری ایده تا توسعه‌ی محصول‌نهایی، کمک شود.

  • کشف ایده‌ها: تشویق به ایده‌پردازی و نوآوری به‌کمک ابزارها و راهنمایی متخصصان سبب کشف ایده‌ها می‌شود.
  • ارزیابی ایده‌ها: برای پیدا کردن برترین ایده‌ها، ایده‌ها پالایش و ارزیابی می شود.
  • تولید پیش‌نویس: در این مرحله به کاربران کمک می‌شود نقشه‌های فنی و پیش‌نویس‌های ایده‌ها و اختراعات خود را تهیه کنند.
  • پیاده‌سازی: در نهایت پشتیبانی‌های لازم در مراحل نهایی توسعه و اجرا از سوی پلتفرم ارائه می‌شود.

مزایا و قابلیت‌های موتور هوش مصنوعی RIT

موتور هوش مصنوعی RIT با ارائه ابزارها و ویژگی‌های متنوع می‌تواند نقش مهمی در تسهیل و تسریع فرآیندهای خلاقیت و نوآوری ایفا کند. این پلتفرم با هوشمندسازی وظایف و فعالیت‌ها، تحلیل هوشمند و ارائه‌ی محیطی تعاملی، به‌ کاربران کمک می‌کند تا ایده‌های خود را به واقعیت تبدیل کنند و بهره‌وری خود را افزایش دهند.

از مزایای این پلتفرم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه پشتیبانی جامع: در تمام مراحل، از ایده‌پردازی تا اجرا، متخصصان پلتفرم RIT Engine در کنار کاربران خواهند بود.
  • کاربرپسند بودن: امکان استفاده‌ی آسان و بدون‌دغدغه از ابزارهای مختلف این موتور هوش مصنوعی، در طراحی این پلتفرم به‌شدت مورد توجه بوده است.
  • ارائه راهنمایی حرفه‌ای: در کنار پشتیبانی جامع، در تمام مراحل مشاوران حرفه‌ای پلتفرم RIT Engine کاربران این پلتفرم را راهنمایی خواهند کرد.
  • جمع‌آوری داده‌های تخصصی: جمع‌آوری داده‌های مرتبط با نوآوری، خلاقیت و اختراعات از منابع معتبر مانند مقالات علمی، کتاب‌ها، پتنت‌ها و سایت‌های شخصی، دنیایی از اطلاعات را در اختیار علاقه‌مندان نوآوری قرار می‌دهد.
  • پیش‌پردازی داده‌ها: این پلتفرم کمک می‌کند تا با پاکسازی و استانداردسازی داده‌ها‌، مدل به‌بهترین شکل از داده‌ها استفاده کند.
  • امکان آزمایش و ارزیابی: در این پلتفرم سازوکاری برای ارزیابی عملکرد مدل با داده‌های جدید و واقعی در نظر گرفته شده است.

ویژگی‌های امنیتی پلتفرم RIT Engine

باتوجه به حساسیت‌های امنیتی موجود در حوزه‌ی نوآوری و اختراعات، در طراحی و توسعه‌ی این محصول تلاش‌ شده است بالاترین استانداردهای امنیتی برای حفاظت از داده‌ها و حریم خصوصی کاربران رعایت شود. از ویژگی‌های امنیتی این پلتفرم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- رمزگذاری داده‌ها

- انجام احراز هویت دو مرحله‌ای و مدیریت دسترسی‌ها

- محافظت از داده‌ها در برابر حملات سایبری

- امنیت در لایه شبکه

- مدیریت امنیت اطلاعات

- آزمون‌های امنیتی منظم

برای اطلاعات بیشتر وارد سایت پلتفرم RIT Engine شوید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات