وب‌سایت GSMArena از دسترس بسیاری از کاربران ایرانی خارج شده است

دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۳
مطالعه 3 دقیقه
GSMArena
برای کاربران بعضی از اپراتورها وب‌سایت GSMArena بدون استفاده از VPN دردسترس نیست. به‌نظر می‌رسد این وب‌سایت محدودیت‌هایی برای IP ایران اعمال کرده است.
تبلیغات

بعضی کاربران گزارش داده‌اند که GSMArena، وب‌سایت تخصصی بررسی موبایل و مقالات حوزه تکنولوژی، از دیروز، ۹ اردیبهشت، از دسترس خارج شده و این وب‌سایت بدون استفاده از VPN دردسترس نیست.

بررسی‌های زومیت نیز نشان می‌دهد که وب‌سایت مذکور با اینترنت اپراتورهایی از‌جمله مخابرات و همراه اول در‌دسترس نیست؛ اما از‌طریق اپراتورهایی مانند ایرانسل و رسپینا بدون نیاز به VPN دردسترس قرار دارد.

همچنین، یافته‌های ما ازطریق برخی مراجع داخلی و خارجی نشان می‌دهد که دلیل از دسترس خارج‌شدن این وب‌سایت فیلترینگ نیست و ظاهراً این ممنوعیت را وب‌سایت GSMArena اعمال کرده است. در‌صورت فیلتر‌شدن وب‌سایت خطای برقرارنشدن ارتباط نمایش داده می‌شود؛ اما درباره‌ی وب‌سایت GSMArena خطای Connection timed out نمایش داده می‌شود که به فیلترشدن دامنه ارتباطی ندارد.

خطای سایت GSMarena
خطای نمایش داده شده برای دسترسی به یوتیوب

هرچند سامانه بررسی در سامانه ۴۰۳ نشان می‌دهد که این وب‌سایت تحریم نیست، نتیجه بررسی دامنه وب‌سایت مذکور در ابزارهای داخلی و خارجی دیگر از اقدام GSMArena برای تحریم‌کردن کاربران ایرانی خبر می‌دهد.

بررسی دسترسی به gsmarena در شکن
محدودیت‌های دسترسی به GSMArena
سامانه ۴۰۳

بررسی‌ها نشان می‌دهد این محدودیت در دسترسی برای کاربران با IP ترکیه نیز ایجاد شده است. زومیت در حال پیگیری این موضوع از GSMArena است و نتایج پیگیری خود را اعلام خواهد کرد.

در بخش نظرات برای ما بنویسید که آیا به GSMArena دسترسی دارید؟ نام اپراتور اینترنتتان را نیز بنویسید تا ببینیم این وب‌سایت در کدام اپراتورها با محدودیت مواجه شده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات