سال گذشته ۳.۲ میلیارد دلار گوشی وارد کشور شده است

دوشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
بهترین گوشی های پوکو شیائومی
گمرک تعداد گوشی‌های تلفن همراهی را که در سال ۱۴۰۲ وارد کشور شده ۱۴ میلیون و ۶۸۸ هزار و ۵۸۰ دستگاه اعلام کرده است.
تبلیغات

گمرک آمار سالانه واردات گوشی‌های موبایل به کشور را اعلام کرده است. بر اساس آمار منتشرشده توسط این سازمان در سال ۱۴۰۲ مجموعاً بیش از ۱۴ میلیون و ۶۸۸ هزار گوشی با ارزش ۳ میلیارد و ۲۰۲ میلیون دلار وارد کشور شده است.

این تعداد گوشی با مبلغ ۳.۲ میلیارد دلار آمار واردات به دو شیوه تجاری و مسافری است. تفکیک آمار واردات نشان می‌دهد از مجموع این ۱۴ میلیون و ۶۸۸ هزار گوشی واردشده به کشور، ۱۴ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۳۰۶ دستگاه گوشی تلفن همراه به شیوه‌ی تجاری وارد شده‌اند. مجموع ارزش واردات به شیوه‌ی تجاری هم ۲ میلیارد و ۹۳۲ میلیون دلار بوده است.

از مجموع گوشی‌هایی که در سال گذشته وارد کشور شده تنها ۴۶۶ هزار و ۲۷۴ دستگاه به شیوه مسافری وارد شده‌ است که ارزش این تعداد گوشی‌های موبایل در مجموع ۲۷۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.

بر اساس گزارش گمرک، از مجموع وارداتی که در سال ۱۴۰۲ در کشور انجام شده ۴.۵ درصد از ارزش کل واردات کشور در سالی که گذشت به واردات گوشی‌های تلفن همراه اختصاص داشته است.

همچنین، گمرک اعلام کرده است که آمار واردات گوشی تلفن همراه در این مدت شامل ردیف تعرفه های ۸۵۱۷۱۲۱۰ و ۸۵۱۷۱۳۹۰ به شرح گوشی‌های تلفن همراه هوشمند و کدهای شماره ۸۵۱۷۱۲۲۰ و ۸۵۱۷۱۴۲۰ به شرح گوشی‌های تلفن همراه با صفحه کلید غیر لمسی است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات