با تصویب شورای عالی فضای مجازی؛ تولیدکنندگان محتوا از درآمد فروش ترافیک سهم خواهند برد

چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۲
مطالعه 1 دقیقه
مرکز ملی فضای مجازی
شورای عالی فضای مجازی مقرر کرد که تولیدکنندگان محتوا در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های اجتماعی کوچک و محلی در درآمد حاصل از فروش ترافیک سهیم شوند.
تبلیغات

نودوهشتمین جلسه شورای‌ عالی فضای مجازی روز گذشته، سوم بهمن ماه، به بررسی سیاست‌ها و الزامات تعرفه‌گذاری ترافیک شبکه اینترنت کشور و سهیم شدن تولیدکنندگان محتوا از درآمد به‌دست‌آمده از فروش ترافیک اختصاص داشت.

در این جلسه که با حضور ابراهیم رئیسی، به عنوان رئیس این شورا برگزار شد موضوع سهیم شدن تولیدکنندگان محتوا در درآمد فروش ترافیک به تصویب رسید. بر اساس این سندِ تصویب‌شده، تولیدکنندگان محتوا، که در فضاهای مختلفی فعالیت می‌کنند از این درآمد سهم خواهند برد.

با تصویب این سند، تولیدکنندگان محتوا اعم از تولیدکنندگان فعال در پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی، تولیدکنندگان محتواهای تخصصی و حرفه‌ای و همچنین رسانه‌های اجتماعی کوچک و محلی در درآمد به‌دست‌آمده در فروش ترافیک اینترنت سهیم خواهند شد.

علاوه‌بر این، بر اساس این سند، سکوها و سامانه‌های ارائه‌دهنده خدمات کاربردی به مردم نیز توسعه داده و تقویت خواهند شد.

موضوع سیاست‌ها و الزامات تعرفه‌گذاری ترافیک شبکه و سهیم شدن در درآمد محتوا پیش از این در جلسات کارشناسی متعدد که با حضور اعضای حقیقی، حقوقی و خبرگان این حوزه در بخش خصوصی برگزار شده بود، مورد بررسی قرار گرفته بود و در نهایت روز گذشته با موافقت اعضای شورای‌ عالی فضای مجازی به تصویب رسید.

ابراهیم رئیسی در این جلسه اعلام کرد که این سند می‌تواند گام مؤثری در جهت اشتغال‌زایی و توسعه فعالیت‌های مردمی در فضای مجازی و تقویت آن‌ها باشد. او همچنین اظهار کرد که تولید محتوا و حمایت از تولیدکنندگان محتوا موضوع مهمی است و بنابر این از دستگاه‌های مرتبط درخواست کرد که در خصوص سیاست‌ها و الزامات این سند نگاهی ملی داشته باشند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات