اینترنت ثابت به‌زودی ۷ تا ۳۴ درصد گران می‌شود

یک‌شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۱
مطالعه 2 دقیقه
مودم اینترنت - وایفای
افزایش تعرفه اینترنت همان‌طور که برای اینترنت همراه اعمال شده بود، به‌زودی برای اینترنت ثابت هم اتفاق خواهد افتاد.
تبلیغات

گران شدن تعرفه اینترنت و افزایش قیمت بسته‌های اینترنت فقط مختص اینترنت همراه نبوده و از ابتدا قرار بر این بود که اینترنت ثابت هم افزایش تعرفه را تجربه کند. امروز یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت ثابت جدولی از تعرفه جدید اینترنت ثابت را منتشر کرد.

از هفتم دی ماه که خبر افزایش تعرفه اینترنت منتشر شد تا امروز فقط قیمت بسته‎‌های اینترنت همراه توسط اپراتورها (به جز رایتل) بالا رفت اما امروز با انتشار جدول جزئیات افزایش تعرفه اینترنت توسط شرکت آسیاتک مشخص شد که تعرفه اینترنت ثابت هم ۷ تا ۳۴ درصد گران می‌شود.

بر اساس اعداد و ارقام این جدول، بسته‌های اینترنت ثابت با پهنای باند و سرعت‌های مختلف، از ۲ مگابیت بر ثانیه تا ۵۰ مگابیت‌برثانیه بین ۷ تا ۳۴ درصد گران خواهد شد.

میزان تغییرات تعرفه بسته‌های اینترنت با پهنای باند و سرعت‌های مختلف بین ۸ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۶۸ هزار تومان است. بیشترین میزان این افزایش در نرخ بیت دانلود ۲۰ مگابیت‌برثانیه است که از ۲۰۰ هزار تومان به ۲۶۸ هزار تومان خواهد رسید.

افزایش تعرفه اینترنت ثابت

البته بررسی‌های زومیت نشان می‌دهد که این افزایش قیمت هنوز روی بسته‌های اینترنت ثابت اعمال نشده است اما با توجه به انتشار این جدول، به نظر می‌رسد به‌زودی این بسته‌ها گران می‌شوند.

با توجه به اینکه از ابتدا تصمیم برای افزایش قیمت اینترنت هم در خصوص اینترنت سیار گرفته شده بود و هم اینترنت ثابت، بنابراین دور از انتظار نبود که به‌زودی بسته‌های اینترنت ثابت هم گران شود.

به دنبال انتشار نامه آسیاتک درباره جزئیات افزایش تعرفه اینترنت ثابت، امیر محمدزاده لاجوردی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با انتشار یک پست در پلتفرم ویراستی به همین موضوع اشاره کرده و توضیح داد که خبر افزایش قیمت اینترنت ثابت در روزهای قبل اعلام شده است و خبر جدیدی نیست.

پست لاجوردی در ویراستی

او همچنین اشاره کرده است که «افزایش قیمت ۳۴ درصدی اینترنت شامل اینترنت ثابت و همراه بوده و البته مشمول ترافیک داخلی نیست.»

پیش از این هم وزیر ارتباطات اعلام کرده بود که افزایش تعرفه‌های اینترنت فقط در خصوص ترافیک بین‌المللی اعمال شده و تعرفه ترافیک داخلی به همان قیمت قبل است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات