محصول جدید ابر دراک؛ زیرساخت توسعه هوش مصنوعی برای بانکداری دیجیتال

سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴
مطالعه 3 دقیقه
سارا راد
محصول جدید ابر دراک با نام یادگیری خودکار ماشین در محیط توسعه و عملیات (MLOps)، در دهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت رونمایی شد.
تبلیغات

این محصول زیرساختی، یک ترکیب از شیوه‌های DevOps و یادگیری ماشین برای توسعه و بهره‌برداری مدل‌های یادگیری ماشین است که می‌تواند در مسیر بانکداری دیجیتال به توسعه سریع‌تر برنامه‌های هوش مصنوعی و کاهش هزینه‌ها، منجر شود.

استارت‌آپ شیرازی ابر دراک که در زمینه ارائه راهکارهای هوشمند و زیرساخت‌های ابری فعالیت دارد، در این همایش که در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، با رونمایی از محصول جدید خود به نام «یادگیری خودکار ماشین در محیط توسعه و عملیات (MLOps)» در کارگاه معرفی محصول MLOps شرکت کرد.

هم‌بنیان‌گذار این شرکت، سارا راد در ارائه‌ای که به رونمایی از محصول جدید این شرکت مربوط بود، با اشاره به چالش‌های بانکداری دیجیتال گفت: با وجود اینکه استفاده از هوش مصنوعی در بانکداری دیجیتال به ارتقای سرویس‌ها، بهبود امنیت، تجربه کاربری بهتر و مدیریت هوشمند داده‌ها منجر می‌شود، با این حال نمی‌توان از مشکلات زیرساختی که توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی در عملیاتی کردن برنامه‌های هوشمند با آن مواجه می‌شوند، چشم پوشی کرد. ما در این مسیر می‌توانیم به سازمان‌ها کمک کنیم تا با سرعت بیشتری در این حوزه حرکت کنند و به شکل آسان‌تری، این پروژه‌ها را به بهره‌برداری برسانند.

معرفی محصول یادگیری خودکار ماشین در محیط توسعه و عملیات (MLOps)

بانکداری دیجیتال در سال‌های گذشته با هدف خودکارسازی فرآیند‌های سنتی، بهبود تجربه مشتریان، بهینه‌سازی و کاهش هزینه‌ها، به توسعه خود ادامه داده است. با این حال معرفی هوش مصنوعی نشان داد این تکنولوژی می‌تواند کاربردهای مختلفی از جمله تشخیص کلاهبرداری، اعتبارسنجی یا توسعه چت‌بات‌های هوشمند برای پاسخگویی به مشتریان را داشته باشد. کاربردهایی که پیاده‌سازی آن‌ها در بانکداری هوشمند، می‌تواند فرآیندها را ساده‌تر و علاوه‌بر افزایش امنیت به کاهش هزینه‌ها منجر شود.

پیاده‌سازی این کاربردها در کنار اتوماسیون توسعه و استقرار، نیازمند منابع پردازشی و ذخیره‌سازی و زیرساخت عملیاتی در جهت اجرای الگوریتم‌های هوش مصنوعی است و به همین دلیل، دستیابی به زیرساخت لازم برای تولید برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی به کمک شرکت‌های ابری مانند ابر دراک ممکن می‌شود تا عملیات آزمایش، یادگیری، توسعه و اجرا را به صورت پیوسته برای الگوریتم‌های هوش مصنوعی، تسهیل کنند. همچنین این زیرساخت عملیاتی، چرخه لازم برای بهبود سریع‌تر مدل‌های یادگیری ماشین (یادگیری براساس بازخوردها)، را فراهم می‌کند.

سارا راد، هم‌بنیان‌گذار ابر دراک با اشاره به توانایی ابر دراک در ارائه زیرساخت مورد نیاز برای بانکداری هوشمند گفت: هوش‌ مصنوعی به عنوان یکی از فناوری‌های پیشرفته در سطح جهانی، و همچنین به عنوان یک ابزار قدرتمند و حیاتی در صنایع مختلف مطرح شده است و پیاده‌سازی آن در بانکداری دیجیتال علاوه‌بر افزایش کارایی و سرعت در فرآیندهای بانکی، باعث هموار شدن مسیر ابداعات و پیشرفت‌ها در این حوزه خواهد شد.

او در کارگاه معرفی محصول «پایپلاین خودکار یادگیری ماشین»، در کنار معرفی چهارچوب‌های کلی محصول به موضوعاتی مانند یادگیری خودکار ماشین در محیط توسعه و عملیات در بانکداری هوشمند، معماری و اجزای MLOps، مزایای استفاده از MLOps و فرآیندهای MLOps اشاره کرد.

همچنین هم‌بنیان‌گذار ابر دراک در مورد محصول «یادگیری خودکار ماشین در محیط توسعه و عملیات (MLOps)» گفت: ابر دراک، با هدف رفع چالش‌های تست و اجرای الگوریتم‌های هوش مصنوعی در محیط‌های عملیاتی، این محصول را برای توسعه‌دهندگان الگوریتم‌های هوش مصنوعی، مهندسان یادگیری ماشین و افراد تیم‌های عملیات در طیف وسیعی از کاربردها توسعه داده است تا دغدغه‌‌ی از دسترس خارج شدن سرویس زمان تغییر در داده‌های ورودی و نیاز به تکرار مجدد فرآیند یادگیری را حذف کرده و امکان استفاده از پایپلاین به‌صورت سرویس و مانیتورینگ مدل در مرحله بهره‌برداری را فراهم کند. به همین ترتیب هوش مصنوعی و MLOps نقش مهمی در بهبود عملکرد بانکداری دیجیتال دارند و با افزایش توانمندی‌ها و بهبود مدل‌ها، این صنعت را به سمت آینده‌ای نوین هدایت خواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد محصول جدید ابر دراک، از طریق شماره ۰۲۱۹۱۰۱۴۱۹۷ با کارشناسان فروش، در ارتباط باشید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات