مجلس وزارت بهداشت را به تهیه مقررات ارائه خدمات یکپارچه سلامت الکترونیکی مکلف کرد

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۵
مطالعه 1 دقیقه
مجلس- نمایندگان مجلس- بهارستان
نمایندگان مجلس وزارت بهداشت را مکلف کردند تا ۶ ماه بعد از لازم‌الاجرا شدن این برنامه نسبت به ارائه خدمات یکپارچه سلامت الکترونیکی اقدام کند.
تبلیغات

بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس به بررسی جزء ۴ بند «الف» ماده ۶۹ این لایحه در جلسه امروز (بیست‌ونهم آبان ماه) رسید. نمایندگان پس از بررسی این جزء از بند «الف» ماده ۶۹ آن را به تصویب رساندند.

بر اساس جزء ۴ بند «الف» ماده ۶۹ لایحه برنامه، با هدف ارتقای کیفیت خدمات، کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایتمندی بیماران اقدامات زیر انجام می‌شود:

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است ظرف مدت ۶ ماه از سال اول اجرای این قانون مقررات لازم برای ارائه خدمات یکپارچه سلامت الکترونیکی مبتنی بر نظام تنظیم‌گری (رگولاتوری)، کاروری (اپراتوری) سلامت الکترونیکی با رعایت قانون مدیریت داده‌ها و اطلاعات ملی را تهیه، تصویب و ابلاغ کند.

در خصوص اجرایی شدن این مصوبه نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است حداکثر از ابتدای سال دوم اجرای این قانون، از طریق فراخوان و ارزیابی به شرکت‌های دارای صلاحیت، مجوز کاروری (اپراتوری) سلامت الکترونیکی اعطا کند.

مطابق جزء ۴ بند «الف» ماده ۶۹ لایحه برنامه هفتم توسعه، جریان داده‌های سلامت در نظام تنظیم‌گری–کاروری بر اساس قانون مدیریت داده‌ها و اطلاعات ملی پیش خواهد رفت. به این ترتیب، وزارت بهداشت با پایبندی به این مصوبه مکلف به ارائه خدمات یکپارچه سلامت الکترونیکی شده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات