گلرنگ ۱۰۰ درصد سهام الوپیک را خرید

شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
الوپیک
گروه صنعتی گلرنگ با خرید ۱۰۰ درصد سهام الوپیک، مالک جدید این سامانه‌ی حمل‌و‌نقل آنلاین شد.
تبلیغات

گروه صنعتی گلرنگ با خرید و تملک سهام سرآوا و دیگر سهام‌داران الوپیک، مالک جدید ۱۰۰ درصدی شرکت الوپیک شد. روابط‌عمومی سروا ضمن تأیید این خبر گفته است که گلرنگ با هدف توسعه و ارتقای شبکه‌ی حمل‌ونقل خود در فروشگاه آنلاین اُکالا، از شش ماه پیش وارد مذاکره به‌منظور خرید سهام الوپیک شده بود.

سرآوا امیدوار است با خروج موفق خود و دیگر سهام‌داران الوپیک، فرصت‌های تازه‌ای پیش روی این شرکت با ساختار سهام‌داری جدید قرار بگیرد.

در بیانیه‌ی سراوا آمده است: «شرکت نوین‌اندیشان سرآوا پارس از ساختار سهام‌داری الوپیک پس از شش سال خارج شد. سرآوا در راستای خلق ارزش و تکمیل پورتفولیوی سرمایه‌گذاری خود در حوزه‌های گوناگون، با اعتماد به بنیان‌گذاران الوپیک در سال ۱۳۹۶ موفق به سرمایه‌گذاری و تملک ۸.۲ درصد از سهام این پلتفرم حمل‌ونقل شده بود. »

فرزین فردیس، مدیرعامل سرآوا، درباره‌ی خروج از الوپیک گفت: «الوپیک یکی از استارتاپ‌های خوش‌نام و پرپتانسیل زمان خود بود که به‌دلیل پاره‌ای از مشکلات در ساختار سهام‌داری و حکمرانی و نیز مهاجرت بنیان‌گذاران آن، نتوانست رشد سریع روزهای اول فعالیتش را در درازمدت ادامه دهد. امیدوارم با تزریق سرمایه‌های انسانی و مالی و مدیریتی توسط مالکان جدید، این پتانسیل‌های نهفته شکوفا شود و روز‌به‌روز هرچه بیشتر در خدمت ارزش‌آفرینی برای مشتریان قرار گیرد.»

همچنین، در بیانیه‌ی سراوا آمده است که الوپیک در‌حال‌حاضر حدود ۸۰ نفر نیروی انسانی دارد و به‌اعتقاد سراوا، الوپیک به‌عنوان یکی از بازیگران برجسته‌ی خدمات آنلاین حمل‌ونقل پیک موتوری B2B و B2C به‌شمار می‌آید.

سراوا می‌گوید: «درصدی از منابع حاصل از فروش سهام الوپیک را به‌منظور انجام سرمایه‌گذاری‌های جدید مصرف خواهد کرد تا در تعهد خود به اکوسیستم استارتاپی کشور پیش‌گام باقی بماند.»

در دو سال گذشته، این دومین خروج سرآوا از پورتفولیوی سرمایه‌گذاری خود است. پیش‌تر سرآوا از ساختار سهام‌داری گروه علی‌بابا خارج شد و سهام خود را به بنیان‌گذاران آن واگذار کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات