تحریم تیک تاک برای کاربران ایرانی برداشته شد

دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۲
مطالعه 1 دقیقه
آيکون های یوتیوب و تیک تاک روی گوشی آیفون
تیک تاک تحریم‌ خود علیه کاربران ایرانی را برداشت و در حال حاضر این پلتفرم با استفاده از VPN در دسترس کاربران با IP ایران قرار گرفته است.
تبلیغات

پلتفرم تیک تاک که پیش از این به دلیل تحریم ایران از سوی شرکت ByteDance برای کاربران ایرانی قابل دسترسی نبود، حالا با برداشته شدن این تحریم در دسترس کاربران ایرانی قرار گرفته است. البته دسترسی به این پلتفرم هم مثل هر پلتفرم محبوب بین‌المللی دیگری به دلیل وجود فیلترینگ فقط با استفاده از VPN امکان‌پذیر است.

پیش از این، کاربرانی که با IP ایران قصد استفاده از تیک تاک را داشتند به جای نسخه اصلی مجبور به استفاده از نسخه مودشده یا نسخه چینی این پلتفرم بودند که فقط از زبان چینی پشتیبانی می‌کرد.

حالا برداشته شدن این تحریم از طرف شرکت ByteDance به کاربران ایرانی این اجازه را می‌دهد که البته با استفاده از VPN به دلیل فیلترینگ داخلی از نسخه اصلی اپلیکیشن تیک تاک استفاده کنند.

امکان ثبت نام در و ورود به تیک تاک هنوز با شماره موبایل کشور ایران امکان‌پذیر نیست و کاربران نمی‌توانند مثل اینستاگرام، توییتر، تلگرام و... شماره موبایل با پیش‌شماره کشور ایران را وارد کرده و در این شبکه اجتماعی ثبت نام کنند.

کاربران ایرانی که قصد استفاده از تیک تاک را دارند می‌توانند هنگام ثبت نام ایمیل خود را وارد کنند و در این پلتفرم حساب کاربری ایجاد کنند.

تیک تاک در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین پلتفرم‌های دنیا است. بر اساس آخرین آمارهای منتشرشده، این شبکه اجتماعی اکنون بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه در جهان دارد. برداشته شدن تحریم این پلتفرم برای کاربران ایرانی می‌تواند تعداد کاربران این شبکه در ایران را هم افزایش دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات