هیئت تجدید نظر شورای رقابت، رویه ضدرقابتی اسنپ را تأیید کرد

سه‌شنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۶
مطالعه 2 دقیقه
اسنپ و تپسی تاکسی اینترنتی
بنا به اطلاع‌رسانی شرکت تپسی در کدال بورس، هیئت تجدید نظر در رأی قطعی خود، رویه ضدرقابتی اسنپ را تأیید کرد.
تبلیغات

فروردین ماه امسال بود که به دنبال شکایت تپسی از اسنپ، شورای رقابت با بررسی این پرونده اسنپ را به رویه ضد رقابتی و پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد. در این پرونده تپسی مدعی شده بود که اسنپ با خرید هزار سیم‌کارت و ایجاد حساب کاربری مسافر در اپلیکیشن تپسی اقدام به دریافت اطلاعات تماس رانندگان تپسی کرده و آن‌ها را با وعده حقوق بالاتر به همکاری دعوت کرده است.

شورای رقابت این موضوع را رویه ضد رقابتی اسنپ تشخیص داده و این شرکت را به پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد. اسنپ هم ابتدا موضوع را تکذیب کرد و در ادامه برای رأی شورای رقابت درخواست تجدید نظر کرد.

حالا روابط عمومی تپسی از مشخص شدن نتیجه این تجدید نظر خبر داده و اعلام کرده که «بر اساس افشای شرکت تپسی در کدال بورس، هیئت تجدید نظر شورای رقابت در رأی قطعی خود، رویه ضد رقابتی شرکت اسنپ را تأیید کرده است.»

در بخشی از متن نامه‌ای که تپسی منتشر کرده و امضای مدیر عامل این مجموعه رسیده، نوشته شده است:

در ادامه تصویر متن کامل نامه مدیرعامل تپسی درباره حکم هیئت تجدید نظر شورای رقابت آمده است:

در ادامه متنی که تپسی منتشر کرده نیز آمده است: «شکایت تپسی از اسنپ، به اقدامات این شرکت در آذر و دی ماه ۱۳۹۸ برمی‌گردد. زمانی که این شرکت با در اختیار گرفتن ۱۰۰۰ سیم کارت ایرانسل و ساخت حساب‌های کاربری جعلی در اپلیکیشن تپسی، اقدام به درخواست سفر و لغو آن می‌کرده و از این طریق، به اطلاعات تماس ۱۴۰۰۰ راننده این شرکت دست پیدا کرده و آن‌ها را به فعالیت با شرکت اسنپ ترغیب کرده است.»

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

تبلیغات

نظرات

تبلیغات