مؤسسه ویژن‌ایکس با هدف پیگیری ‌حقوق مالباختگان بیترکس تأسیس شد

سه‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۵
مطالعه 2 دقیقه
ایکس ویژن فاندیشن
مأموریت ویژن‌ایکس پیگیری پرونده صرافی ورشکسته بیترکس خواهد بود. تنها دو هفته برای اقدام قانونی زمان باقی است.
تبلیغات

یونیدف در جدیدترین بیانیه خود از آغاز رسمی فعالیت بنیاد ویژن‌ایکس خبر داد و با توجه به اینکه کمتر از دو هفته برای اقدام قانونی علیه صرافی ورشکسته بیترکس زمان باقی است، این مؤسسه از مالباختگان خواسته تا برای پیگیری احقاق حقوقشان از طریق ایمیل با ویژن‌ایکس در تماس باشند.

مدیران یونیدف معتقدند که فعالیت‌های این مؤسسه در مسیر رسیدگی به سوءاستفاده پلتفرم‌های متمرکز، به افزایش پاسخگویی این پلتفرم‌ها در برابر کاربران منجر خواهد شد.

در بیانیه‌های ویژن‌ایکس آمده است: «شمار زیادی از کاربران و فعالان کریپتوکارنسی با حواشی ایجادشده برای این صرافی، دچار مشکل شده‌اند و هدف این مؤسسه آن است که این سرمایه‌گذاران زیان‌دیده را در مسیر پیشبرد حقوقی پرونده و جبران خسارت‌ها همراهی کند.»

همچنین تأکید شده است که: «این فعالیت دقیقاً همراستا با مأموریتی است که برای VisionX Foundation تعریف شده و این مؤسسه قصد دارد با حرکت در این مسیر، پلتفرم‌های متمرکز را ملزم به پاسخگویی در برابر کاربران کند.»

به این ترتیب مؤسسه ویژن ایکس از تشکیل و توسعه یک جامعه فناورانه غیر‌متمرکز از طریق پژوهش، وکالت، دادخواهی استراتژیک و آموزش‌های لازم استقبال می‌کند و اعلام کرده‌ است که: «این مؤسسه از فعالیت گروه‌ها و افرادی که بتوانند در توسعه و ترویج ارزش‌های ما در تمرکززدایی حوزه بلاکچین و مقابله با آسیب‌های پلتفرم‌های متمرکز فعالیت کنند، حمایت خواهد کرد.»

این مؤسسه با ارائه مشاوره‌ها و همراهی کاربران در پیشبرد اقدامات قانونی از طریق یک پویش غیرانتفاعی، آن‌ها را در بازپس گرفتن دارایی‌های از‌دست‌رفته خود که پیامد تخلف‌های انجام‌شده از سوی پلتفرم‌های صرافی متمرکز هستند، یاری خواهد کرد.

در بیانیه ویژن‌ایکس آمده: «رویکرد ما در VisionX Foundation کاملاً آینده‌نگرانه است و ما اهداف بلند‌مدتی برای یک آینده غیرمتمرکز در حوزه فناوری متصور هستیم. ما به شکل دادن به پایه‌های آینده‌ای که در آن همه به‌طور قانونی بر امور مالی، هویت و داده‌های شخصی خود کنترل دارند، متعهد خواهیم ماند.»

یونیدف که اخیراً مؤسسه VisionX Foundation را در قالب یکی از پروژه‌های مسئولیت اجتماعی خود معرفی کرده، یک مجموعه بین‌المللی فعال در زمینه توانمندسازی غیرمتمرکز در فناوری کریپتوکارنسی و بلاک‌چین است. این شرکت پیشتر نیز از آغاز اقداماتی جدی در مسیر پیگیری حقوق از دست‌رفته کاربران صرافی‌های متمرکز خبر داده بود.

حالا با بیانیه اخیر این شرکت، آغاز به کار این مؤسسه غیرانتفاعی رسماً اعلام شده و قرار است کاربران به تدریج در جریان گام‌به‌گام پیشرفت فعالیت‌های این بنیاد قرار بگیرند. کاربران می‌توانند برای اطلاع از جزئیات بیشتر به وبسایت VisionX.Foundation مراجعه کنند.

با مشخص شدن اینکه تعداد قابل‌توجهی از مالباختگان و طلبکاران صرافی رمز ارز خارجی بیترکس از ایران هستند، کارشناسان تأکید کرده‌اند که این پویش و انجام شکایت جمعی علیه صرافی‌های متمرکز می‌تواند امیدوارکننده باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات