هم‌سرمایه‌گذاری دیجی‌نکست و هلثیو در استارتاپ ایواسا

یک‌شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۶
مطالعه 2 دقیقه
سلامت دیجیتال
ایواسا پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی است که با یک ویدیو ۳۰ ثانیه‌ای از چهره افراد علائم حیاتی مثل ضربان قلب، تنفس و سطح اکسیژن خون را اندازه می‌گیرد.
تبلیغات

استارتاپ ایواسا پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی و پردازش تصویر است که تنها با ویدیو ۳۰ ثانیه‌ای از چهره افراد، علائم حیاتی مثل ضربان قلب، نرخ تنفس و سطح اکسیژن خون را اندازه‌گیری می‌کند.

این استارتاپ که از شهریور ۱۴۰۰ با چهار نفر در کمپ استارتاپی دیجی‌نکست فعالیت خود را آغاز کرده است، در حال حاضر با بیش از ۱۰ نفر کار خود را ادامه می‌دهد. ایواسا در مسیر رشد و توسعه خود توانسته در راند اول جذب سرمایه از مجموعه دیجی‌نکست و هلثیو به‌صورت هم‌سرمایه‌گذاری جذب سرمایه کند.

زهرا روشن، مدیرعامل ایواسا، در مورد این استارتاپ این طور توضیح می‌دهد: «این استارتاپ با توجه به اهداف بلندمدت خود، یعنی هوشمند و دسترس‌پذیر کردن امکانات پایش سلامت برای جامعه و کمک به ایجاد فرهنگ پزشکی پیشگیری در برنامه توسعه‌ای خود قصد دارد اندازه‌گیری سطح استرس و فشار خون را به سرویس خود اضافه و با جمع‌آوری پرونده‌های پزشکی، اختلال‌های قلبی را ارزیابی کند.»

او همچنین به این نکته اشاره می‌کند که حجم بازار سلامت دیجیتال ایران در حال حاضر ۱۸۶۰ میلیارد تومان است که مشاوره آنلاین، تجهیزات و سامانه هوشمند بیمارستان ۴۵ درصد از کل این بازار را تشکیل می‌دهند.

روشن در ادامه اضافه کرده است که «با توجه به امکان همکاری استارتاپ ایواسا با مجموعه‌های مختلف مانند مشاوره‌های آنلاین پزشکی، آزمایشگاه‌های آنلاین، شرکت‌های بیمه، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها ما به دنبال تبدیل شدن به یکی از بازیگران اصلی این بازار خواهیم بود.»

مدیرعامل ایواسا همچنین اظهار امیدواری کرد که با سرمایه‌ی جذب‌شده از دیجی‌نکست و هلثیو این استارتاپ بتواند بخش مهمی از این مسیر را طی کند. او در ادامه افزود: «همچنین ما سرمایه جذب‌شده در این راند را در راستای توسعه منابع انسانی، توسعه فنی محصول و بازاریابی سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.»

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات