برگزاری نخستین همایش نوآوری باز «ملی تک»

چهارشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹
مطالعه 2 دقیقه
نشست ملی‌تک
شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با همکاری دانشگاه صنعتی شریف همایش ملی‌تک را در تاریخ 13 تا 15 دی ماه برگزار می‌کند.
تبلیغات

شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با همکاری دانشگاه صنعتی شریف در راستای توسعه تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین اقدام به برگزاری همایش نوآوری باز «ملی‌تک» کرده است. این رویداد برقراری ارتباط موثر بین مجموعه صنعت کشور و نخبگان، فناوران و دانشجویان کشور، حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان، تجاری‌سازی اختراعات، نوآوری‌ها و طرح‌های صنعتی را هدف خود قرار داده است.

پلتفرم «نوآوری باز» (open innovation) نیز پیش از این توسط این شرکت راه‌اندازی شده است. در این پلتفرم چالش‌های فناورانه در شرکت‌های زیرمجموعه در پنج گروه تجهیزات، اتوماسیون، نگهداری و تعمیرات، انرژی، آب و محیط زیست، محصولات و فرآیندهای صنایع غذایی، محصولات و فرآیندهای صنایع شیمیایی و محصولات و فرآیندهای صنایع سیمانی و معدنی شناسایی شده است.

بدین منظور گروه توسعه ملی بودجه هزار میلیارد ریالی سرمایه‌گذاری خطرپذیر را در طرح‎های منتخب در نظر گرفته است. این بودجه در قالب‌های دریافت حق امتیاز (Licensing)، خرید مالکیت فکری (Patent)، تملک سهام شرکت‌های مشارکت‌کننده در طرح، ایجاد شرکت جدید و سرمایه‌گذاری مشترک، تضمین خریداری محصول به تعداد مشخص و تضمین فنی محصول تولیدی قابل ارائه است.

نخستین رویداد نوآوری باز گروه توسعه ملی با عنوان ملی‎‌تک(Melli Tech) با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و با هدف به‌هم‎رسانی شرکت‎‌های تابعه گروه توسعه ملی و تیم‌‎های فناور و نوآور که می‎توانند در خصوص رفع چالش‌‎های مزبور راهکار ارائه کنند، از تاریخ ۱۳ تا ۱۵ دی ماه برگزار می‎شود.

این همایش از کلیه مخترعین، اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان، پژوهشگران، شرکت‌های دانش‌بنیان، استادکاران اتحادیه‌های صنعتی و صاحبان فکر و ایده دعوت به عمل می‌آید تا برای دریافت کارت ورود به همایش به سامانه پلتفرم نوآوری باز به آدرس oi.tmgic.ir مراجعه کنند. علاقمندان می‌توانند در این سایت ضمن انتخاب گروه تخصصی خود، از چالش‌های مرتبط مطلع شوند.

زمان‌بندی برگزاری این همایش را می‌توانید در جدول زیر ببینید.

روز

روز

۱۳ دی ۱۴۰۱

سخنرانی سخنرانان

تجهیزات، اتوماسیون، تعمیرات و نگه‌داری

۱۴ دی ۱۴۰۱

محصولات و فرایندهای صنایع سیمانی و معدنی

انرژی، آب و محیط زیست

۱۵ دی ۱۴۰۱

محصولات و فرایندهای صنایع شیمیایی

محصولات و فرایندهای صنایع غذایی

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات