نمایش نمای ۳۶۰ درجه از خیابان‌های ایران در اپلیکیشن «نشان»

سه‌شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳
مطالعه 2 دقیقه
قابلیت «نشان ۳۶۰» به مسیریاب نشان اضافه شد تا کاربران بتوانند نمای ۳۶۰ درجه از خیابان‌های ۱۴ شهر ایران را مشاهده کنند.
تبلیغات

به گزارش زومیت، نقشه و مسیریاب نشان برای اولین بار قابلیت ارائه نمای ۳۶۰ درجه از خیابان‌ها را به اپلیکیشن خود اضافه کرد. این قابلیت، که «نشان ۳۶۰» نام دارد، در نسخه ۱۱.۰ اپلیکیشن نشان رونمایی شده و کاربران می‌توانند با فعال کردن لایه «نشان ۳۶۰»، مناطق عکس‌برداری‌شده را مشاهده کرده و با انتخاب یک نقطه و زدن روی عکس تصویر ۳۶۰ درجه آن را ببینند.

این سرویس اکنون در خیابان‌های اصلی ۱۴ شهر‌ ایران، از جمله تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، کرج، اهواز، قشم، ارومیه، قزوین، اردبیل، تبریز، رشت، یاسوج و شهرکرد فعال شده است. سایر شهرها و معابر نیز به‌مرور به مسیریاب نشان اضافه خواهند شد.

به گفته جواد عامل، مدیر نقشه و مسیریاب نشان، برای پیاده‌سازی این قابلیت در ۱۴ شهر، بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ ساعت معادل ۳۸۶ روز کاری، رانندگی و تصویربرداری انجام شده که در این ساعات بیش از ۲۰ هزار کیلومتر از معابر اصلی و کوچه‌های ایران تصویربرداری شده است.

بدین‌ترتیب، با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند منظره مقصد خود را قبل از آغاز حرکت ببینند، اطراف محل را بررسی کرده یا حتی یک مکان خاص را که در نقشه ثبت نشده است، جست‌وجو کنند. همچنین، «نشان ۳۶۰» حتی در برنامه‌ریزی سفر به شهری دیگر نیز این امکان را به شما می‌دهد تا مکان‌های مورد نظر خود را قبل از مراجعه ببینید و آن‌ها را انتخاب کنید.

مدیرعامل نشان درباره چالش‌های فنی و پیچیدگی ارائه این قابلیت نیز چنین توضیح داد:

او در ادامه تصریح کرد که در تمام تصاویری که روی ویژگی نمای ۳۶۰ درجه نشان قرار گرفته‌اند، حریم خصوصی کاملاً رعایت شده و پلاک خودروها و چهره افراد کاملاً محو شده‌اند.

عامل همچنین گفت که نقشه و مسیریاب نشان سعی خواهد کرد به‌زودی در داخل و خارج از کشور پوشش بیشتری از مناطق عکس‌برداری‌شده را فراهم کند. او در همین رابطه توضیح داد: «این سرویس در آینده می‌تواند به صورت بالقوه ابزاری باشد که در برخی زمان‌ها و بعضی مواقع توسط آن بتوانیم کاربر را به شکل بهتری در مسیریابی همراهی کنیم و نوعی واقعیت تقویت‌شده‌ را در اختیارش قرار دهیم.»

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات