وزیر ارتباطات: اینترنت ویژه کودکان تا ۲ هفته آینده رونمایی می‌شود

چهارشنبه ۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵
مطالعه 2 دقیقه
وزیر ارتباطات از راه‌اندازی اینترنت ویژه کودکان و نوجوانان با هدف ایمن‌سازی فضای مجازی تا ۲ هفته آینده خبر داد.
تبلیغات

به گزارش زومیت، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از اقدامات این وزارتخانه در راستای ایمن کردن فضای مجازی خبر داده و اعلام کرده است: «وزارت ارتباطات به‌زودی اینترنت ویژه کودکان و نوجوانان را دراختیار خانواده‌های ایرانی قرار می‌دهد.»

زارع‌پور با اشاره به تغییر ذائقه مخاطبان در سال‌های اخیر، ارائه این سرویس را گامی در جهت رفع دغدغه‌های فرهنگی والدین برای مواجهه فرزندانشان با فضای مجازی خواند و گفت:

فضای مجازی در ایران سال‌ها رها بوده و اکنون دغدغه کاربران نسبت به گذشته تغییر کرده و به دلیل همین تغییر ذائقه کاربران و اصلاح ساختارهای فضای مجازی با سختی‌های زیادی مواجه است. بااین‌حال وزارت ارتباطات براساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی و وظیفه شرعی و قانونی این سازمان زیرساخت ایمن‌سازی اینترنت را آماده کرده است.

به گفته وزیر ارتباطات، سرویس اینترنت ویژه کودکان و نوجوانان کاملاً ایمن و براساس مصوبات شورای عالی فضای مجازی تهیه و راه‌اندازی شده است. او در این خصوص تصریح کرد:

وزارت ارتباطات مطابق با مصوبه شورای عالی فضای مجازی مکلف به ایجاد محیط سالم و ایمن برای کودکان در فضای مجازی است. در همین راستا سرویس‌های ویژه‌ای در آینده نزدیک رونمایی می‌شود تا خانواده‌ها با خیالی آسوده اجازه حضور کودکان خود در فضای مجازی را بدهند.

طبق اعلام زارع‌پور، کاربران می‌توانند ازطریق کد یواس‌اس‌دی (USSD) و نرم‌افزارهای مدیریت سیم‌کارت از اینترنت کودک استفاده کنند. او درباره نحوه ارائه خدمات توسط این سرویس، که تا یک یا ۲ هفته آینده رونمایی می‌شود، گفت: «با فعال‌سازی این سرویس محدودیت‌هایی برای دسترسی کودکان اعمال می‌شود تا این دسته از کاربران درمعرض محتواهای نامناسب قرار نگیرند. امکان تغییر شیوه دسترسی به حالت بزرگسال در هر لحظه فراهم است و والدین هر زمان که بخواهند می‌توانند از سرویس بزرگسالان استفاده کنند.»

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات