اختلال و قطعی اینترنت در خوزستان (به‌روزرسانی: وزیر کشور قطع اینترنت در خوزستان را رد کرد)

چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۱
مطالعه 3 دقیقه
اینترنت در برخی شهر‌های خوزستان با قطعی و اختلال همراه است. برخی از کاربران در شهرهای مختلف خوزستان از قطع کامل اینترنت موبایل و اختلال در اینترنت ثابت خبر می‌دهند.
تبلیغات

از روز جمعه ظهر ۱۶ اردیبهشت بسیاری از کاربران خوزستان در شبکه‌های اجتماعی و در بخش دیدگاه‌های زومیت از قطع اینترنت و اختلال‌های شدید در سرویس اینترنت خود خبر می‌دهند. پیگیری‌های زومیت نشان می‌دهد که در چند روز اخیر در شهرهای مختلف خوزستان از جمله اهواز، ایذه، سوسنگرد، حمیدیه و آبادان کاربران اپراتورهای موبایل از جمله ایرانسل، همراه اول، رایتل با قطعی مواجه بوده‌اند. کلادفلر، یکی از بزرگ‌ترین سرویس‌های CDN در جهان نیز روز جمعه با انتشار تصویری از قطعی کامل اینترنت در خوزستان خبر داد.

قطع اینترنت در خوزستان که توسط توییتر کلادفلر گزارش شد

همچنین امروز (۲۰ اردیبهشت) هم برخی کاربران در شهرهای مختلف خوزستان در توئیتر اعلام کردند که تنها به اینترنت داخلی دسترسی داشته و تنها سایت‌ها و سرویس‌هایی را که در داخل میزبانی شده‌اند مشاهده می‌کنند و امکان اتصال اینترنت جهانی آن‌ها قطع است.

پیگیری‌های زومیت از اپراتورهای همراه تاکنون به نتیجه نرسیده و مدیران مربوطه اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند. همچنین تماس زومیت با مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان نیز تا این لحظه بدون پاسخ مانده است.

زومیت به تلاش خود برای پیگیری این موضوع ادامه خواهد داد و در صورت کسب اطلاعات بیشتر، اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

اگر کاربر خوزستان هستید لطفا وضعیت اینترنت خود را در بخش دیدگاه‌ها بیان کنید.

به‌روزرسانی ۲۱ اردیبهشت

وزیر کشور ایران: هیچ ناامنی در اهواز نیست و اینترنت نیز قطع نشده است

وزیر کشور ایران درباره ناامنی در برخی از مناطق جنوبی ایران از جمله اهواز گفت که هیچ ناامنی در‌ هیچ نقطه‌ای از کشور وجود ندارد و امنیت برقرار است.» به گزارش انتخاب، احمد وحیدی قطع اینترنت در خوزستان را تکذیب کرده و گفته است که: «این‌ خبرها درست نیست.»

درحالی وزیر کشور قطع اینترنت در خوزستان را رد می‌کند که روز گذشته ۲۰ اردیبهشت شهریار حیدری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در واکنش به اینکه در روزهای اخیر گفته شده اینترنت اهواز قطع شده، اعلام کرده‌ بود این قطعی‌ها به‌خاطر شرایط بد زیرساختی طبیعی است.

او در این زمینه گفته بود:

قطع شدن اینترنت طبیعی است و گاهی مواقع قطع می‌شود چراکه سیستم ارتباطی کشور ما به جای اینکه بهتر شود، بدتر شده است.

حیدری در گفت‌وگو با سایت منیبان با ذکر مثالی گفته بود: «به‌عنوان مثال روز شنبه در مسیر همدان به تهران، اینترنت بنده بیش از ۵۰۰ بار قطع شد. دلیل این قطعی چیست؟‌ مشکل مربوط به سیستم مخابراتی است یا سیستم ارتباطی؟ که در یک مسیر ۱۰۰ کیلومتری ۴۰ بار قطع و وصل می‌شود. لذا طبیعی است که اینترنت قطع و وصل شود. منظور این است قطعی اینترنت به دلیل ملاحظات امنیتی نیست و گاهی به صورت طبیعی پیش می‌آید.»

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات