وزیر ارتباطات: طرح صیانت مشکلات اساسی دارد

چهارشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۳
مطالعه 2 دقیقه
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که طرح موسوم به صیانت با اینکه کلیاتش تصویب شده، همچنان مشکلات اساسی دارد.
تبلیغات

به‌گزارش زومیت، روز گذشته کلیات طرح موسوم به صیانت از کاربران در فضای مجازی در رأی‌گیری عجیب و کوتاه‌مدتی به‌تصویب رسید. هرچند بعد از این اتفاق معاونت قوانین مجلس در نامه‌ای به رئیس کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت رأی‌گیری درخصوص کلیات طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه‌ی کاربردی فضای مجازی معروف به «طرح صیانت» را خارج از روال قانونی مجلس دانست و تأکید کرد در رأی‌گیری کلیات طرح قانون آیین‌نامه داخلی رعایت نشده است.

حالا وزیر ارتباطات در حاشیه‌ی برنامه شرکت ارتباطات زیرساخت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال ایرنا درباره حضور فعال وزارت ارتباطات در جریان بررسی این طرح گفت:

این طرح همچنان مشکلات اساسی دارد و از نمایندگان مجلس درخواست می‌کنم در بررسی این طرح، دغدغه‌های مردم و کسب‌و‌کارها را در نظر بگیرند.از روزی که من در وزارت ارتباطات مستقر شدم، تمام تلاشم را کردم ایراداتی که این طرح دارد، برطرف شود. شاهد بودید که عنوان طرح و برخی از مفاد آن تغییر کرد.

به‌گفته‌ی او، باید مشکلات این طرح برطرف شود. زارع‌پور ادامه داد: «از همکارانم در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان محترم درخواست می کنم در بررسی جزئیات این طرح حتماً به نظرات کارشناسی و دغدغه‌هایی که مردم و کسب‌و‌کارها دارند، توجه کنند تا قاعده‌گذاری در این حوزه انجام شود.»

زارع‌پور تأکید کرد:

بیش از ۱۳ سال است که در حوزه‌ی فضای مجازی قانون‌گذاری نداشته‌ایم و آخرین قانون مربوط به همان جرایم رایانه‌ای است. الان فرصتی پیش آمده تا بتوانیم مبتنی‌بر تجربیات جهانی قاعده‌گذاری مناسبی در این حوزه انجام بدهیم تا درعین سامان‌دهی فضای مجازی، نگرانی‌های مردم و کسب‌و‌کارها را برطرف کنیم.

وی تأکید کرد:

مردم حق دارند نگران باشند. ما نه‌تنها در این حوزه اظهارنظر می‌کنیم؛ بلکه مشارکت فعال در این طرح داشتیم و در اغلب جلساتی که تشکیل شده، نمایندگان ما حضور فعال داشتند و تلاش کردند تا این قاعده‌گذاری که بعد از یک دهه انجام می‌شود، در مسیر درست و به‌نفع مردم باشد.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات