برقراری اولین رومینگ بین‌الملل 5Gتوسط ایرانسل

سه‌شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹
مطالعه 2 دقیقه
ایرانسل، اولین ارائه دهندۀ اینترنت نسل پنجم (5G) در ایران، نخستین ارائه دهندۀ خدمات رومینگ بین‌الملل 5G نیز، شد.
تبلیغات

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، مشترکان اولین ارائه دهندۀ اینترنت نسل پنج تلفن‌همرا Iکه قصد سفر به کشورهای «امارات متحدۀ عربی»، «چین» و «تایلند» را دارند، می‌توانند از خدمات رومینگ اینترنت پرسرعت 5G ایرانسل، در این کشورها، استفاده کنند.

اولین و بزرگ‌ترین اپراتور دیجیتال ایران، اولین ارائه‌دهندۀخدمات رومینگ بین‌الملل نسل پنج است که امکان استفاده از این خدمت را در اپراتورهای DU امارات متحده عربی، اپراتور China Mobile چین و اپراتور AIS تایلند فراهم کرده است. به‌زودی کشورهای دیگری به مجموعۀ رومینگ 5G ایرانسل، اضافه خواهند شد.

مشترکانی که قصد استفاده از اینترنت رومینگ پر سرعت 5G ایرانسل را دارند، می‌توانند پیش ازخروج از مرزهای ایران، از طریق سوپراپلیکیشن «ایرانسل من» یا شماره گیری کد دستوری #1111*، اقدام به فعال‌سازی خدمات رومینگ بین‌الملل کنند. لغو این خدمات نیز از طریق شماره‌گیری همین کد دستوری انجام می‌شود. اگرچه در زمان حضور مشترک در مرزهای ایران، همواره تعرفه‌های عادی برای مشترک محاسبه می‌شود و تنها در صورت خروج مشترک از کشور و قرار گرفتن در مناطق تحت پوشش اپراتورهای طرف قرارداد، تعرفه‌های رومینگ محاسبه خواهد شد.

ایرانسل تاکنون به عنوان پرچم‌دار توسعه رومینگ بین‌المللی، بین اپراتورهای ایرانی، «سرویس رومینگ بین‌المللی نسل دو و سه و خود را با 272 اپراتور و در131 کشور» و «سرویس رومینگ بین‌المللی نسل چها را با 126 اپراتور و در ۶۶کشور»، برقرار کرده است.

پیش از این، ایرانسل، 10 آذرماه سال جاری، هشتمین سایت 5G خود و اولین سایت 5G دولت سیزدهم را با حضورعیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، روی فرکانس جدید 2.3 گیگاهرتز در شهر اندیشه، واقع در استان البرز، راه‌اندازی کرد. هفت سایت دیگر نسل 5G ایرانسل نیز، سال ۹۹ در استان‌های تهران، شیراز، هرمزگان و خراسان رضوی، راه‌اندازی شده بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات