قالیباف: در طرح صیانت از کاربران برعکس جو‌سازی‌ها به‌دنبال بستن پلتفرم‌ها نیستیم

یک‌شنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۰
مطالعه 4 دقیقه
دومین جلسه کمیسیون مشترک برای بررسی طرح صیانت از کاربران در حالی عصر امروز ۲۵ مهر برگزار شد که رئیس مجلس بارها در جلسه تکرار کرد که این طرح برخلاف جوسازی‌ها، به‌دنبال بگیر‌و‌ببند و بستن پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام نیست.

به‌گزارش زومیت، طبق اخباری که در چند هفته اخیر منتشر شده بود، قرار بود طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی و حمایت از سرویس‌های کاربردی پایه در کمیسیون مشترکی که برای این طرح تشکیل شده است، پشت درهای بسته و به‌صورت غیر‌علنی در مجلس بررسی شود. با‌این‌حال ظهر امروز محمود رضوی، مشاوره فرهنگی و هنری رئیس مجلس، در توییتی اعلام کرد که دومین جلسه بررسی طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی در کمیسیون مشترک به‌صورت زنده از اینستاگرام خانه ملت و تلوبیون پخش خواهد شد.

در این جلسه که به‌صورت زنده پخش شد، محمد‌باقر قالیباف، رئیس مجلس، اعلام کرد طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به‌صورت علنی رسیدگی می‌شود. او ادامه داد:

قالیباف ادامه داد:

او با ردکردن این جو‌سازی‌ها بیان کرد:

قالیباف به ضعف‌های کشور در حوزه مجازی اشاره کرد و گفت:

به‌گفته او، باید قانون اساسی در قوانین مصوب مجلس رعایت و نباید قانونی تصویب شود که بین قوا تداخل ایجاد کند تا رفت‌وبرگشت قانون مصوب بین شورای نگهبان و مجلس زمان‌بر شود؛ هرچند عجله‌ای هم نداریم. رئیس قوه مقننه ادامه داد:

وی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم مدیریت بر ترافیک شبکه است، عنوان کرد:

به‌باور قالیباف، با حضور فعال و منضبط و داشتن حوصله کار را باید پیش برود و اگر موضوعی وجود داشت، او نیز کمک لازم را ارائه می‌کند. وی تأکید کرد رسانه‌ها نیز اطلاعات لازم را ارائه کنند و صداوسیما می‌تواند مانند امروز جلسات را پخش کند. رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه سخن‌گوی کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهد، گفت:

وی با اشاره به اینکه اعلام کرده‌اند که قصد داریم اینستاگرام را ببندیم؛ درحالی‌که بخشی از زندگی مردم در این حوزه است، ادامه داد:

قالیباف در‌پایان با تأکید بر اینکه از سخن‌گوی کمیسیون درخواست می‌کند که اطلاعات را صحیح و دقیق و بجا منتشر کند، خاطرنشان کرد:

رئیس مجلس تصریح کرد اطلاع‌رسانی و اخبار این کمیسیون مشترک نیز از مجموعه خبرگزاری خانه ملت و سایر رسانه‌ها به‌صورت علنی منعکس خواهد شد.

مطالب مشابه

نظرات