ساترا در پاسخ به انتقاد مجلس: حرکت ما حفاظت از چارچوب‌های فرهنگی و حمایت از پلتفرم‌های داخلی است

ساترا در پاسخ به انتقاد مجلس: حرکت ما حفاظت از چارچوب‌های فرهنگی و حمایت از پلتفرم‌های داخلی است

معاون تنظیم‌گری اجتماعی ساترا، در پاسخ به انتقاد مجلس در مورد کارکرد این سازمان اعلام کرد که حفاظت از چارچوب‌های فرهنگی کشور و حمایت از پلتفرم‌های داخلی مسیر راهی‌ است که تاکنون ساترا در پیش گرفته است.

روز گذشته علی یزدی‌خواه، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، اعلام کرد به‌ دلیل نارضایتی این کمیسیون از عملکرد ساترا در نظارت بر آثار نمایش خانگی، موضوع تغییر نهاد ناظر بر VOD-ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت. وی حتی این احتمال را هم اعلام کرد که نظارت بر شبکه خانگی مجدد به وزارت فرهنگ و ارشاد بازگردد.

ساترا امروز (۷ مهر) در واکنش به این صحبت‌ها، آمادگی خود برای شنیدن نظرات کمیسیون فرهنگی را اعلام کرده است. علی سعد، معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی، در توییتی اشاره کرد که این نهاد از سال گذشته تاکنون، جلسات خوبی با برخی از نمایندگان کمیسیون فرهنگی مجلس داشته است و دو تن از آن‌ها نیز که جزو نمایندگان شورای نظارت بر صداوسیما هستند، به‌صورت مداوم در کمیسیون تنظیم مقررات ساترا شرکت می‌کنند و از جزئیات عملکرد ساترا آگاهی کامل دارند.

سعد اضافه کرد که ساترا همچنان برای تشکیل جلسه و استفاده از نظرات سایر نمایندگان مجلس آمادگی دارد. او در این مورد گفت:

برای انجام قضاوت دقیق‌تر خوب است شرایط پلتفرم‌ها پیش از شروع مسئولیت ساترا و پس از آن بررسی شود. این‌گونه مسیر حرکت ساترا در حفاظت از چارچوب‌های فرهنگی کشور و حمایت از پلتفرم‌های داخلی ملموس‌تر خواهد بود.

به‌ گفته سعد، تجربه عملکرد دولت گذشته نشان داده که «بازنده دعواهای رسانه‌ای میان نهادهای تصمیم‌گیر، صنعت صوت و تصویر داخلی و کاربران آن است.» سعد اضافه کرد این موضوع در حالی است که گفت‌وگوهای سازنده ساترا و وزیر فرهنگ آغاز شده و تلاش کلی بر آن است که مسیر حرکتی پلتفرم‌های بومی با چالش‌های کمتری طی شود.

منبع twitter

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده