فناپ با تولید اندرویدباکس وارد حوزه تجهیزات زندگی دیجیتال شد

پنج‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
مطالعه 4 دقیقه
فناپ‌تک، شرکت زیرمجموعه هولدینگ فناپ، با ورود به حوزه تولید محصولات مربوط به زندگی دیجیتال، ساخت اندرویدباکس را آغاز کرد.

هولدینگ فناپ با ورود به حوزه تولید محصولات مربوط به زندگی دیجیتال، ساخت اندرویدباکس را آغاز کرد. هولدینگ فناپ که به بانک پاسارگاد تعلق دارد، از سال ۹۴ در شرکت فناپ‌تک در شهرک صنعتی خرمشهر، ساخت دستگاه‌های کارتخوان بانکی Castles را آغاز کرد. کارخانه جدید این مجموعه خردادماه در منطقه آزاد اروند و شهرک صنعتی خرمشهر تأسیس شد که روی تولید محصولات زندگی دیجیتال تمرکز دارد.

به‌صورت کلی، فناپ‌تک در زمینه طراحی و تولید سخت‌افزار/راهکارهای بانکی و پرداختی، تولید قطعات یدکی دستگاه‌های کارتخوان، تعمیر و نوسازی کارتخوان‎‌های بانکی، تولید رول کاغذ حرارتی و باتری و UPS فعالیت دارد. این شرکت در سال گذشته توانسته است با افزایش ۶۵ درصدی فروش، در رده‌بندی IMI100 به رتبه ۳۴۸ صعود و با برنامه‌ریزی خود، خرمشهر را به قطب تولید محصولات دیجیتال کشور تبدیل کند. در نتیجه این مجموعه تولید تجهیزات حوزه زندگی دیجیتال همچون مودم ADSL و LTE، دوربین مداربسته، تبلت، گوشی همراه، ساعت هوشمند را در نظر گرفته است.

فناپ‌تک از آغاز  این هفته تولید اندرویدباکس را به‌صورت CKD آغاز کرده است و در پارت اول حدود ۷ هزار دستگاه راهی بازار خواهد کرد. روش CKD، خلاصه‌شده‌ی عبارت Completely Knocked-Down است و زمانی به‌ کار می‌رود که محصول از کشور مبدأ به‌صورت کاملا قطعه‌قطعه‌ وارد کشور مقصد و در آنجا سرهم می‌شود.

معاون تولید و مدیر کارخانه فناپ‌تک می‌گوید تولید این محصول در راستای وعده مدیران شرکت برای تولید محصولات دیجیتال زندگی هوشمند آغاز شده است و در مراحل بعدی، برد و سایر بخش‌های آن در قسمت‌های مختلف کارخانه تولید و در نهایت در خط مونتاژ قطعات الکترونیک مونتاژ و به بازار عرضه خواهد شد. حمیدرضا سعدی در مورد اقبال از دستگاه اندرویدباکس می‌گوید:

مشخصات اندرویدباکس فناپ‌

به‌ گفته مدیر سخت‌افزار و شبکه شرکت فناپ‌تک، اندرویدباکس تولید فناپ‌تک به‌ دلیل در نظر قرار دادن نیازمندی‌های مصرف‌کننده خانگی در ایران، با اندروید 9 عرضه می‌شود. امیرعلی حبیبی درباره‌ی دیگر ویژگی‌های این دستگاه می‌گوید:

بخشی از اندرویدباکس‌های تولیدشده فناپ‌تک با برند PODBOX به بازار عرضه می‌شوند. به‌ گفته مدیر پروژه پاد، «پاد یک اکوسیستم یکپارچه پلتفرمی دیجیتال است که با حمایت بانک پاسارگاد و توسط هولدینگ فناپ ایجاد شده.» محمد حسین نورانیان اضافه می‌کند:

مطالب مشابه

نظرات