جهرمی: ظرفیت پهنای باند هسته شبکه ملی اطلاعات ۳۴۰ برابر رشد کرده است

دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۰
مطالعه 3 دقیقه
به‌گفته وزیر ارتباطات، ظرفیت پهنای باند هسته شبکه ملی اطلاعات در دولت یازدهم و دوازدهم از ۶۴۸ گیگ به بیش از ۲۲۱ هزار گیگ رسید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح پارک علم و فناوری استان سمنان از رشد اقتصاد دیجیتال در درآمد ناخالص داخلی سخن گفت. به‌گفته محمدجواد آذری جهرمی، برای پیشبرد این هدف نیاز بود پنج استارتاپ یونیکورن (شرکت‌های با ارزش بیش از یک میلیارد دلار) و ۲۰ هزار شرکت استارتاپی ایجاد شود و همین موضوع رسیدگی به زیرساخت‌های کشور را ضرورت بخشید.

به گزارش ایرنا، وزیر ارتباطات در همین زمینه گفت:

جهرمی به اقدامات وزارت ارتباطات برای رسیدن به این هدف و توسعه پهنای باند ارتباطات شبکه ملی اطلاعات و هسته شبکه پهن‌باند کشور اشاره کرد و گفت:

جهرمی افزود سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی هشت سال پیش ۱/۷ درصد بود که در سال گذشته به ۶/۴ رسید و پیش‌بینی می‌شود تا انتهای امسال به ۷/۲ درصد برسد:

آذری جهرمی در حساب توییتری خود از میزبانی تمام داده‌های دولتی در داخل کشور خبر داد. به‌گفته وزیر ارتباطات، در سال ۱۳۹۲ حدود ۴۰ درصد از دستگاه‌های دولتی برای ارائه‌ خدمات الکترونیکی در خارج از کشور میزبانی می‌شد؛ اما اکنون تمامی داده‌های دولتی درون کشور میزبانی می‌شوند. آذری جهرمی افزود:

مطالب مشابه

نظرات