وزیر ارتباطات: ایران در حوزه امنیت سایبری ۱۶ پله صعود کرده است

دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰
مطالعه 6 دقیقه
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌گوید که در سال اخیر، ایران در حوزه امنیت جایگاه ۱۶ رتبه ارتقا یافته است و گزارشی که از مشکلات این بخش منتشر می‌شود، به‌دلیل افزایش تعداد خدمات الکترونیکی است.
تبلیغات

به‌گزارش ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در آخرین جلسه شورای فناوری اطلاعات دولت دوازدهم اشاره کرد که ایران در حوزه امنیت سایبری ۱۶ پله ارتقا یافته است. او مشکلات موجود در حوزه امنیت را ناشی از افزایش خدمات الکترونیکی دانست و گفت:

آذری جهرمی به مسئله هاست دستگاه‌های دولتی اشاره کرد و گفت بنا‌بر آمار دبیر شورای عالی فضای مجازی، در سال ۱۳۹۲، ۴۰ درصد اطلاعات دولت در خارج از کشور هاست می‌شد؛ اما درحال‌حاضر با‌توجه‌به زیرساخت‌های توسعه‌داده‌شده در دولت، اطلاعات هیچ‌کدام از دستگاه‌های دولتی در خارج از کشور هاست نمی‌شود.

وزیر ارتباطات به این موضوع نیز اشاره کرد که پس از تصویب قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۲۲ جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات برگزار شد. آذری جهرمی خطاب به رئیس‌جمهور گفت:

آذری جهرمی درادامه افزود در طول دولت یازدهم و دوازدهم، تلاش کردیم به وعده‌هایی که به مردم داده‌ایم، جامه عمل بپوشانیم که بخش عمده‌ای از این وعده‌ها امروز به‌ثمر نشسته است. او همچنین گفت امروز ۱۰۰ درصد شهروندان ایران از دسترسی به اینترنت برخوردار و ۹۸٫۵ درصد از مردم ساکن روستاهای کشور نیز به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند و به زیرساخت اینترنت دسترسی دارند. به‌گفته آذری جهرمی، پیش‌از‌این، چهارمیلیون پورت ADSL در شهرهای کشور وجود داشت و مردم در مناطق روستایی اصلا به پدیده‌ای به نام زیرساخت شبکه دسترسی نداشتند.

وزیر ارتباطات درباره آمار دولت الکترونیک گفت:

در‌ادامه، آذری جهرمی درباره تفکیک آمار تجمیعی تراکنش‌ها گفت تعداد تراکنش‌ها در سال ۱۳۹۸ درمقایسه‌با سال ۱۳۹۷ رشد ۱۰ برابری تجربه کرده و به ۱ میلیارد و ۲۶۷ تراکنش رسیده بود. این عدد تا پایان تیر امسال نیز به ۲ میلیارد و ۸۰۰ تراکنش رسیده است.

وزیر ارتباطات به خدمات ارائه‌شده دولت الکترونیک به بخش خصوصی اشاره و بیان کرد:

آذری جهرمی درباره ارزیابی مجموع شاخص‌های دولت الکترونیک که بر‌‌اساس قانون برنامه و دبیرخانه و سازمان فناوری اطلاعات پایش و به‌صورت مشترک ارزیابی شدند، گفت:

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات