سیزدهمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود

سه‌شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
مطالعه 4 دقیقه
دبیرخانه‌ی رویداد جشنواره‌ی وب‌ و موبایل ایران با انتشار بیانیه‌ای از احتمال برگزاری کامل سیزدهمین دور از این رویداد به‌صورت آنلاین خبر داده است.

با ورود ویروس کرونا از زمستان سال گذشته، زندگی همه‌ی افراد جامعه دستخوش تغییراتی اساسی و درعین‌حال اجباری شد. از جمله‌ی این تغییرات لغو شدن یا تغییر نحوه برگزاری بسیاری از رویدادها بود. حال پس از گذشت نزدیک به ۶ماه از زمان ورود کرونا به کشور و اوج‌گیری دوباره‌ی شیوع این ویروس در موج دوم، دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی وب و موبایل ایران با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که باتوجه‌به شرایط پیش‌آمده، احتمالا سیزدهمین دروه‌ی این رویداد در سال جاری، به‌صورت آنلاین برگزار خواهد شد. 

دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی وب‌و‌موبایل در این بیانیه با اشاره به شرایط خاص حاکم بر کشور به‌دلیل همه‌گیری کرونا و مشکلات اقتصادی، استفاده‌ی حداکثری از زیرساخت ارتباطی کشور را در دستور کار قرارداده تا در این رویداد، شاهد حضور حداکثری فعالان وب و موبایل از اقصی نقاط کشور باشیم. 

در این بیانیه علاوه بر اشاره به شیوع ویروس کرونا که اصلی‌ترین عامل تغییر نحوه‌ی برگزاری رویداد به‌صورت آنلاین است، به نقش مثبت کسب‌وکارهای آنلاین طی دوران کرونا نیز اشاره شده است. همان‌طور که از روزهای اولیه‌ی شیوع کرونا بسیاری از استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهایی که راهکارهای نوین مبتنی بر فناوری را ارائه می‌کردند، با اقبال کاربران رو‌به‌رو شدند، به‌طوری‌که فروشگاه‌های آنلاین، سرویس‌های ارائه‌ی مشاوره‌ی پزشکی و ارائه‌دهندگان سرویس‌های خدماتی با استقبال بالایی رو‌به‌رو بودند؛ همین موضوع باعث شده تا این کسب‌وکارها برخلاف بسیاری از شرکت‌های سنتی که دست به تعدیل نیرو زدند، در پی استخدام نیروی کار باشند. 

از دیگر موارد یادشده در بیانیه‌ی جشنواره‌ی وب‌وموبایل باید به پرداختن به چالش‌های قدیمی و همچنین سعی در برطرف کردن کاستی‌ها در دوره‌ی جدید اشاره کرد. 

در ادامه می‌توانید متن کامل این بیانیه رو مطالعه کنید:

باید دید که برگزاری آنلاین ۱۳اُمین دوره از رویداد جشنواره‌ی وب‌وموبایل چه تجربیاتی را به ارمغان آورده و چه دستاوردهایی خواهد داشت؟

مطالب مشابه

نظرات