وزیر ارتباطات: ممنوعیت واردات گوشی‌های گران‌تر از ۳۰۰ یورو بازنگری می‌شود

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌گوید ممنوعیت واردات گوشی‌های گران‌تر از ۳۰۰ یورو اشکالات اساسی دارد و احتمالا با مشورت با بانک مرکزی، قانون بازنگری می‌شود.

پیش‌تر در زومیت خواندید که واردات و رجیستر گوشی هوشمند بالای ۳۰۰ یورو به کشور ممنوع است و به دنبال آن حواشی بسیاری پیش آمد و کاربران در شبکه‌های اجتماعی نسبت به چنین اقدامی واکنش‌های متفاوتی داشتند و به آن اعتراض کردند. این خبر به معنی حذف کامل آیفون و گوشی‌ پرچمدار و بسیاری از گوشی‌های میان رده است.

محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در توییتی از قانون خبرساز ممنوعیت واردات گوشی‌های هوشمند انتقاد کرد. آذری‌جهرمی اعتقاد دارد این قانون اشکالات اساسی دارد و باید بازنگری شود. امروز هم شاهد افزایش قیمت گوشی‌های میان‌رده و پرچم‌دار در بازار بودیم که احتمالا با اجرای قانون جدید، واردات آن‌ها با مشکل روبه‌رو خواهد شد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییت‌اش نوشته است:

همان‌طور‌که در توییت وزیر ارتباطات می‌خوانید، او قانون جدید را دارای سه ایراد می‌داند و البته به ایرادهای ساختاری اشاره‌ای نمی‌کند. آذری‌جهرمی در توییت خود به ضرورت رعایت اولویت در منابع ارزی هم اذعان می‌‌کند؛ اما اعتقاد دارد قانون به بازنگری نیاز خواهد داشت. به‌هرحال، باید منتظر جلسه‌ها و مذاکره‌های آتی مقام‌های دولتی باشیم تا شاید تغییری در این تصمیم اثرگذار بر بازار موبایل کشور ایجاد شود.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود