آذری جهرمی: تا سال ۱۴۰۴ اقتصاد دیجیتال ایران ۱۰ درصد کل اقتصاد کشور خواهد شد

شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد در شورای عالی فضای مجازی مصوب شد، تا سال ۱۴۰۴ اقتصاد دیجیتال ایران ۱۰ درصد کل اقتصاد کشور شود.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار رشته توییتی اعلام کرد، در جلسه‌ی امشب شورای عالی فضای مجازی مصوب شده است تا سال ۱۴۰۴ اندازه‌ی اقتصاد دیجیتال ایران ۱۰ درصد کل اقتصاد کشور شود. وی همچنین اعلام کرد تا سال ۱۴۰۰ متوسط سرعت دسترسی خانگی برای همه‌ی جمعیت ایران باید به عدد ۲۵ مگابیت در ثانیه و در موبایل به حداقل ۱۰ مگابیت درثانیه برسد. وزیر ارتباطات در ادامه افزود، تغییرات و تسهیل مقررات در جذب سرمایه از طریق بورس نیز در آینده رخ خواهد داد.

افزایش حجم سرمایه‌گذاری خطرپذیر به ۲۰۰ میلیون یورو در سال و درنظرگرفتن تسهیل‌گری ویژه برای رساندن سهم خرده‌فروشی الکترونیکی به ۱۰ درصد از دیگر اهدافی است که وزیر ارتباطات برای چند سال آینده در نظر گرفته است. آذری جهرمی در ادامه از عملیاتی شدن سه قطب مرکز داده و ارتقای خدمات ابری تا سال ۱۴۰۴ خبر داد. وی در پایان اعلام کرد گوشی‌های تلفن همراه تولید داخل باید ۲۰ درصد بازار را تشکیل دهند، تولید تجهیزات ایمنی برای حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی و رشد خدمات پایه در شبکه‌ی ملی نیز از جمله اهدافی است که با در آینده‌ی نزدیک برای مقابله با تحریم‌ها عملیاتی شود. وزیر ارتباطات نوشت:

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود