دستور فیلترینگ سایت‌های فروش پایان‌نامه صادر شد

دستور فیلترینگ سایت‌های فروش پایان‌نامه صادر شد

به‌گفته‌ی مدیر کل حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، بازپرسی قوه‌ی قضائیه دستور فیلترینگ سایت‌های خرید و فروش پایان‌نامه و مقاله را صادر کرده است.

حسین آقابابایی، مدیر کل حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد بازپرسی قوه‌ی قضائیه دستور فیلترینگ سایت‌های خرید و فروش پایان‌نامه و مقاله را صادر کرده است. به‌گفته‌ی او یکی از شکایاتی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به بازپرسی فرهنگ و رسانه ارائه داده است، معرفی فهرست سایت‌های خرید و فروش پایان‌نامه و مقاله‌های تقلبی بود. وی گفت:

دراین‌زمینه نامه‌ی دستور بازپرسی برای فیلترینگ این سایت‌ها را مشاهده کرده‌ام. یکی از این سایت‌ها که بیشتر از سایر سایت‌ها اقدام به تبلیغات و خرید و فروش پایان‌نامه می‌کند، به‌تازگی مشتریان زیادی جذب کرده است.

آقابابایی همچنین درباره‌ی شناسایی فروشندگان پایان‌نامه‌ها در مؤسسات غیرمجاز افزود، این فروشندگان شغل‌های پوششی داشته و مترجم هستند که اطراف میدان انقلاب یک واحد آپارتمان برای ترجمه، تایپ و تکثیر در اختیار داشتند. وی گفت:

بعد از شناسایی این مراکز، تعهد محضری دادند و قرار تأمین برای آن‌ها صادر شد که به این موارد نپردازند؛ اما پس از آن وزارت علوم چند نفر را به‌عنوان مشتری برای بررسی فعالیت‌های آن‌ها به میدان انقلاب فرستاد که باز هم مشاهده شد مخفیانه به کار فروش پایان‌نامه ادامه می‌دهند.

مدیر کل حقوقی و امور مجلس وزارت علوم در پایان افزود، افرادی که کار پخش پوستر و تبلیغات برای این مراکز را انجام می‌دهند همچنان در حوالی میدان انقلاب به تبلیغ، تهیه و فروش پایان‌نامه مشغول هستند. گزارش این مراکز در اختیار مراجع قضایی قرار داده شده است.

منبع ایرنا

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید