حاشیه‌های انتصاب مدیرعامل جدید رایتل

سه‌شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
مطالعه 4 دقیقه
مینا مهرنوش، در حالی به‌عنوان مدیرعامل جدید اپراتور رایتل معرفی و مشغول به کار شده است که انتصاب وی از سوی سازمان تنظیم مقررات رادیویی وجاهت قانونی ندارد.

بعد از انتشار اخباری مبنی بر انتخاب مینا مهرنوش به‌عنوان مدیرعامل جدید رایتل، معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری تأیید کرد که انتصاب وی وجاهت قانونی ندارد؛ از طرفی مدیر روابط عمومی شستا می‌گوید رایتل تنها در مباحث فنی تابع سازمان تنظیم مقررات است. 

مجید حقی، معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات در مورد عدم تأیید مدیرعامل جدید رایتل گفت:

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مدارک مینا مهرنوش برای بررسی به سازمان تنظیم ارجاع داده شده یا خیر، پاسخ داد این روال اصلا طی نشده است. وی در ادامه اضافه کرد:

وی در پایان تأکید کرد، رایتل جزو اپراتورهایی است که از سازمان تنظیم مقررات پروانه دریافت کرده است و باید براساس مصوبات آن پیش برود. برای انتصاب این شخص به‌عنوان مدیرعامل جدید رایتل، باید روال مصوبه طی‌شده و اسناد، مدارک و نیازمندی‌ها بعد از بررسی، براساس شاخص‌های موجود در مصوبه‌ی کمیسیون، به تأیید برسند و درنهایت مدیرعامل منصوب شود. درغیر این صورت مدیرعاملی وجاهت قانونی ندارد.

از طرفی حسن محمدی، مدیر روابط عمومی شستا گفته است براساس قانون تجارت مدیرعامل هر شرکتی را اعضای هیئت مدیره‌ی آن شرکت انتخاب می‌کنند و ملاحظات قانونی و حقوقی مرتبط با آن کاملا مشخص است. وی گفت:

محمدی در ادامه با اشاره به اینکه رایتل یک شرکت زیرمجموعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است، افزود رایتل در بحث‌های فنی تابع سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است ولی در موضوعات مدیریتی بدیهی است که سهام‌دار عمده براساس قانون تجارت و سایر ملاحظات تجاری اعمال مدیریت می‌کند.

وی اضافه کرد، درصورتی‌که مصوبه‌ی  اخیر سازمان تنظیم مقررات از سوی نهادهای ذی‌صلاح تأیید شود اپراتور رایتل نیز مانند سایر اپراتورها به این مصوبه عمل خواهد کرد و سهام‌دار عمده، ترکیب هیئت مدیره را براساس مصوبه اصلاح خواهد کرد. محمدی در پایان و با اشاره به خبر استعفای اعضای هیئت مدیره رایتل گفت:

مطالب مشابه

نظرات