کمیسیون استارتاپ‌ها به اتاق بازرگانی تهران اضافه می‌شود

سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
مطالعه 2 دقیقه
رئیس اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد کمیسیونی با موضوع استارتاپ‌ها، ازجمله کمیسیون‌هایی است که در دوره‌ی جدید کارش را آغاز‌ خواهد کرد.
تبلیغات

مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران، از اضافه‌شدن کمیسیون‌های جدید به اتاق بازرگانی تهران خبر داد. وی به فعالیت اتاق بازرگانی در دوره‌ی نهم اشاره و اعلام کرد درحال‌حاضر، هشت کمیسیون در اتاق بازرگانی تهران فعال هستند و باتوجه‌به تخصص‌های جدید اضافه‌شده به این دوره از هیئت نمایندگان تهران، کمیسیون‌های دیگری به کمیسیون‌های فعلی اضافه خواهد شد.

به‌گفته‌ی وی تشکیل کمیسیونی با موضوع استارتاپ‌ها ازجمله کمیسیون‌هایی است که در دوره‌ی جدید آغاز‌به‌کار خواهد کرد. همچنین، خوانساری با اشاره به تشکل‌های موجود در اتاق ایران گفت:

باتوجه‌به اینکه نمایندگانی از این حوزه عضو هیئت نمایندگان شده‌اند، احتمالا کمیسیونی مختص استارتاپ‌ها تشکیل خواهد شد تا دراین‌زمینه اثرگذاری بیشتری حاصل شود. هم‌اکنون، ۲۰۴ تشکل ثبت‌شده در اتاق ایران فعال‌اند و در چهار سال گذشته، ۲۰ تشکل استانی جدید شکل گرفت. در این دوره نیز، سعی خواهیم کرد این روال ادامه یابد و تشکل‌های فعال جدیدی به تشکل‌های فعلی اضافه شوند. در‌عین‌حال، در نظر داریم تشکل‌های استانی بیشتری ثبت کنیم. اتاق تهران خانه‌ی تشکل‌ها را نیز راه‌اندازی کرد و برنامه‌ی ما این است که در چهار سال پیش رو، بیش از گذشته از ظرفیت‌های تشکل‌ها بهره بگیرم.
اتاق بازرگانی تهران

رئیس اتاق بازرگانی تهران با تقدیر از انتخابات مکانیزه‌ی دوره‌ی نظام اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد انتخابات این دوره علاوه‌بر سرعت و دقت، از شفافیت بسیاری برخوردار بود و میزان آرای منتخبان این دوره نیز با دوره‌های قبلی تفاوت داشت. وی در ادامه افزود:

در مهر سال گذشته، اتاق بازرگانی تهران با مشارکت ۲,۰۰۰ نفر از اعضای اتاق بازرگانی نظرسنجی انجام داد. درحالی‌که بیش از ۸۰ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از اوضاع اقتصادی و بخشنامه‌های متناقض دولت و تصمیمات ارزی ناراضی بودند، ۸۵ درصد از این شرکت‌کنندگان، فعالیت اتاق تهران را رضایت‌بخش می‌دانستند.

خوانساری در پایان اضافه کرد در این دوره تلاش می‌کنیم هر ماه، گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور به‌همراه راهکارهای پیشنهادی تهیه و به دولت ارائه کنیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات