۴۶۹ دستگاه رادیوی UBIQUITI در کشور مورد نفوذ قرار گرفته است

۴۶۹ دستگاه رادیوی UBIQUITI در کشور مورد نفوذ قرار گرفته است

مرکز ماهر اعلام کرده است ۴۶۹ دستگاه رادیویی Ubiquiti مورد نفوذ قرار گرفته است و فریم‌ور دستگاه‌ها باید سریعا به‌روزرسانی شود.

مرکز ماهر در آخرین اطلاعیه‌ی خود اعلام کرده است که ۴۶۹ دستگاه رادیوی Ubiquiti مورد نفوذ قرار گرفته و تعدادی زیادی از آن‌ها با نسخه‌های فریم‌ور آسیب‌پذیر شده‌اند. مرکز ماهر همچنین اعلام کرد که ۵۳ درصد این دستگاه‌ها در تهران هستند و برای ایمن‌سازی به به‌روزرسانی فوری نیاز دارند.

دستگاه‌های Ubiquiti از تجهیزات شبکه و رادیویی هستند که در بسترهای مخابراتی و زیرساخت شبکه استفاده می‌شوند. علت نفوذ، آسیب‌پذیری و ضعف‌های متعددی است که در فریم‌ور به‌روز نشده‌ی این تجهیزات وجود دارد.

مرکز ماهر به دارندگان این دستگاه‌ها توصیه کرده است که ضمن به‌روزرسانی نسخه‌ی فریم‌ور دستگاه، اقدامات امنیتی دیگری مانند تغییر و تنظیم گذرواژه‌ی پیچیده و اطمینان از ایمن بودن پیکربندی را نیز انجام دهند. این مرکز همچنین توصیه کرده است که به منظور  افزایش ایمنی، دسترسی مدیریتی این‌گونه تجهیزات روی اینترنت مسدود گردد.

احتمال داده می‌شود که آلودگی در دستگاه‌های هک شده حتی پس از به‌روزرسانی نیز وجود داشته باشد بنابراین باید از پاک‌سازی کامل سیستم‌ اطمینان حاصل شود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده