۲۴۰ میلیون تومان جایزه نقدی برای برندگان چهارمین المپیاد تکنسین‌های ایران

۲۴۰ میلیون تومان جایزه نقدی برای برندگان چهارمین المپیاد تکنسین‌های ایران

سامسونگ چهارمین دوره‌ی المپیاد تکنسین‌های ایران را همانند سال‌های گذشته با همکاری سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور برگزار و درمجموع، به برندگان ۲۴۰ میلیون تومان جایزه پرداخت می‌کند.

المپیاد تکنسین‌های ایران سالانه و با هدف شناسایی برترین استعدادهای فنی ایران برگزار می‎شود. امسال، چهارمین دوره‌ی این المپیاد برگزار خواهد شد و اکنون، در مرحله‌ی ثبت‌نام اولیه‌ی علاقه‎مندان قرار دارد.

براساس اعلام مسئولان برگزارکننده، چهارمین دوره‌ی المپیاد تکنسین‌های ایران در دو مرحله‌ی مقدماتی و نهایی پیگیری می‌شود. ثبت‌نام علاقه‌مندان از روز ۲۷دی آغاز می‌شود و تا پایان روز ۲۲بهمن ادامه می‌یابد.

فرهاد هجرت، مدیر ارشد بخش بازاریابی سامسونگ الکترونیکس، با اشاره به موفقیت برگزاری این المپیاد در دوره‎های قبلی و استقبال گسترده‌ی علاقه‎مندان گفت:

جدا از حوزه‌ی رقابت و سنجش مهارت، تجربه سال‎های گذشته نشان داد که هدف اصلی ما، یعنی کمک به اشتغال‌زایی، در سطح درخورتوجهی برآورده شده است.

به‌گفته هجرت، آکادمی مهندسی سامسونگ در‌حال‌حاضر به پیشرفته‎ترین فناوری‎های روز دنیا مجهز شده و آموزش‌های ارائه‌شده در این مرکز درحد برترین نمونه‎های مشابه است.

در سال ۱۳۹۳، آکادمی مهندسی سامسونگ در قالب یکی از پروژه‎های مسئولیت اجتماعی این شرکت و با همکاری سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای تهران افتتاح شد. سامسونگ هدف از افتتاح این مرکز را کمک به آموزش فنی و اشتغال‌زایی در جامعه اعلام کرد.

درحال‌حاضر، این آکادمی دوره‎های دو تا سه ‎ماهه‌ی رایگان را در حوزه‌های تعمیر موبایل و تبلت، تعمیر و نصب سیستم‌های صوتی‌و‌تصویری، ماشین‌ لباس‌شویی، ماشین ظرف‌شویی، کولرگازی و یخچال‌فریزر برای علاقه‏‌مندان برگزار می‏‌کند.

سامسونگ در چهار حوزه‌ی آموزش، سلامت، محیط‌زیست و اشتغال‌زایی فعالیت‌هایی در سرتاسر جهان با عنوان مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد. در ایران نیز، این شرکت با راه‌اندازی کتابخانه‌های گویا برای نابینایان و کم‌بینایان و مرکز فناوری سامسونگ‌امیرکبیر و آکادمی مهندسی سامسونگ، برنامه‌هایی برای ارتقای سطح آموزش و اشتغال جوانان ایرانی اجرا کرده است.

سلیمان پاک‌سرشت، معاون وزیر تعاون و کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‎ای کشور، برگزاری این المپیاد و آموزش‌‎های آکادمی مهندسی سامسونگ را گامی ارزشمند در حوزه‌ی آموزش‎های فنی می‌داند و می‌گوید:

تجربه‌ی سه دوره‌ی گذشته نشان داد فراگیری این مهارت‎های عملی کمک چشمگیری به کارآفرینی و استقلال حرفه‎ای جوانان ما کرده است.

براساس اعلام وب‌سایت رسمی المپیاد تکنسین‌‎های ایران، این دوره از مسابقات همچون دوره‌های پیشین آن در چهار گرایش موبایل و تبلت، لوازم‌خانگی (یخچال و ماشین لباس‌شویی)، دستگاه‏‌های تهویه‌ی مطبوع (کولرگازی) و لوازم صوتی‌و‌تصویری (تلویزیون و سینمای خانگی یا ساندبار) برگزار می‌شود.

روز جمعه ۳اسفند در مراکز سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور در استان‌ها، مرحله‌ی مقدماتی چهارمین دوره‌ی این مسابقات بین تمامی ثبت‌نام‌کنندگان برگزار خواهد شد. ۱۰ نفر برتر هر رشته در مرحله‌ی مقدماتی، جواز ورود به مرحله‌ی نهایی و عملی المپیاد را دریافت خواهند کرد. این گروه در روزهای ۱۱ و ۱۲اسفند با یکدیگر رقابت می‌کنند و سه نفر برتر هر رشته مشخص خواهند شد.

به‌گفته‌ی مسئولان شرکت سامسونگ، امسال به نفرات اول هر رشته ۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال جایزه‌ی نقدی به‌همراه لوح تقدیر اهدا خواهد شد. نفرات دوم و سوم رشته‏‌ها نیز به‌ترتیب ۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ و ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال جایزه‌ی نقدی به‌همراه لوح تقدیر دریافت خواهند کرد.

شرکت در المپیاد تکنسین‌های ایران برای عموم کاملا رایگان است و هر فرد مجاز است فقط یک رشته انتخاب کند. علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام در چهارمین دوره‌ی المپیاد تکنسین‌های ایران و کسب اطلاعات بیشتر از روند برگزاری این رویداد، به وب‌سایت www.samsungtecholympiad.ir یا به صفحه‌ی اینستاگرام آکادمی مهندسی سامسونگ به آدرس اینستاگرام samsungea@ مراجعه کنند.

منبع سامسونگ
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده