بزرگ‌ترین کارخانه تولید داروهای ضدسرطان خاورمیانه در ایران افتتاح شد

بزرگ‌ترین کارخانه تولید داروهای ضدسرطان خاورمیانه در ایران افتتاح شد

۹ خط تولید جدید بزرگ‌ترین کارخانه‌ی تولید داروهای ضدسرطان خاورمیانه (اکترو) و بخش بیوتکنولوژی گروه دارویی اکتوورکو با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از افتتاح ۹ خط تولید داروی ضدسرطان به‌وسیله‌ی گروه دارویی اکتوورکو با سرمایه‌گذاری ۱۰۰میلیون‌یورویی خبر داد. در وضعیتی که تحریم‌ها دستیابی به داروهای بیماری‌ها خاص مانند سرطان و ام‌اس را دشوار کرده، گروه دارویی اکتوورکو با انتقال فناوری طیف گسترده‌ای از داروهای موردنیاز بیماران را با کیفیت و قیمت مناسب برای بیماران فراهم می‌کند.

طبق گزارش منتشرشده، خطوط تولیدی اکترو عبارت است از: خط کامل تولید قرص ضدسرطان با استاندارد OEL 4-5 از API با ظرفیت ۴۰۰میلیون عدد، خط کامل تولید کپسول ضدسرطان با استاندارد OEL 4-5 از پلت با ظرفیت ۳۰۰میلیون عدد، خط کامل تولید ویال‌استریل از API با ظرفیت ۱۵میلیون ویال، خط کامل تولید ویال لیوفیلیزه از API با ظرفیت ۵میلیون ویال و خطوط تولید بیوتکنولوژی اکتوورکو شامل خط تولید آنتی‌بادی‌های منوکلونال از سل‌لاین با تکنولوژی Single Use و بیوراکتور ۲۰۰۰لیتری (اولین بیوراکتور آلمانی‌آمریکایی با مجوز OFAC و BAFA در خاورمیانه)، خط تولید مواد اولیه‌ی داروهای بیوتکنولوژی مجهز به بیوراکتورهای پرفیوژن، خط تولید محصول نهایی سرنگ ازپیش‌پرشده با ظرفیت ۲۰میلیون سرنگ، خط تولید ویال‌استریل با ظرفیت ۲۰میلیون ویال و خط تولید ویال‌لیوفلایرز با ظرفیت ۵میلیون ویال.

تمامی محصولات تولیدشده در این خطوط تولید دارو، در آزمایشگاه‌های کنترل پیشرفته‌ی شرکت اکتوورکو ارزیابی و کنترل می‌شوند. آزمایشگاه‌های این شرکت به جدیدترین و دقیق‌ترین تجهیزات آنالیز از جمله شانزده دستگاه HPLC و هفت دستگاه اسپکتروفتومتر UV و IR، چهار دستگاه TOC و سه دستگاه GC مجهز است و از پیشرفته‌ترین و قوی‌ترین مراکز آزمایشگاهی درزمینه‌ی آنالیز دستگاهی و آزمایش‌های شناسایی و اندازه‌گیری دقیق مواد اولیه و محصولات دارویی در ایران به‌شمار می‌رود.

cancer

گروه دارویی اکتوورکو را مرحوم دکتر مصطفی نراقی در سال ۱۳۴۸ بنیان نهاد و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و جلب سرمایه و دانش فنی خارجی در قالب شرکت‌های دارویی اکتوورکو، البرز زاگرس، آتی فارمد و اکترو و گروه غذایی آماده لذیذ، محصولات متنوع دارویی و غذایی به بازار ایران و منطقه عرضه کرد.

هلدینگ اکتوورکو ۲۷۰۰ کارمند و ۴۰هزار مترمربع فضای تولیدی دارد و ظرفیت تولید ۱میلیارد و ۸۰۰میلیون عدد قرص و کپسول و بیش از ۱۰۰میلیون واحد داروهای تزریقی را دارد. همچنین، انتظار می‌رود تولید قرص و کپسول این شرکت در سال آینده به ۷میلیارد و ۵۰۰میلیون عدد افزایش پیدا کند.

این هلدینگ دارویی در تولید ۱۷۰ مولکول دارویی در ۱۴ حوزه‌ی درمانی مختلف فعالیت دارد. اکتوورکو با توان درخورتوجه نیروی انسانی و سطح پیشرفته‌ی استانداردها و امکانات و تجهیزات روزآمد موفق شده از سازمان غذا و دارو و بزرگ‌ترین شرکت‌های داروسازی دنیا، ازجمله مرک آلمان، GMP اخذ کند. گفتنی است اغلب محصولات دارویی اکتوورکو با گواهی‌نامه‌ی شرکت‌های معتبر بین‌المللی تولید می‌شود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده