بزرگ‌ترین کارخانه تولید داروهای ضدسرطان خاورمیانه در ایران افتتاح شد

بزرگ‌ترین کارخانه تولید داروهای ضدسرطان خاورمیانه در ایران افتتاح شد

۹ خط تولید جدید بزرگ‌ترین کارخانه‌ی تولید داروهای ضدسرطان خاورمیانه (اکترو) و بخش بیوتکنولوژی گروه دارویی اکتوورکو با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از افتتاح ۹ خط تولید داروی ضدسرطان به‌وسیله‌ی گروه دارویی اکتوورکو با سرمایه‌گذاری ۱۰۰میلیون‌یورویی خبر داد. در وضعیتی که تحریم‌ها دستیابی به داروهای بیماری‌ها خاص مانند سرطان و ام‌اس را دشوار کرده، گروه دارویی اکتوورکو با انتقال فناوری طیف گسترده‌ای از داروهای موردنیاز بیماران را با کیفیت و قیمت مناسب برای بیماران فراهم می‌کند.

طبق گزارش منتشرشده، خطوط تولیدی اکترو عبارت است از: خط کامل تولید قرص ضدسرطان با استاندارد OEL 4-5 از API با ظرفیت ۴۰۰میلیون عدد، خط کامل تولید کپسول ضدسرطان با استاندارد OEL 4-5 از پلت با ظرفیت ۳۰۰میلیون عدد، خط کامل تولید ویال‌استریل از API با ظرفیت ۱۵میلیون ویال، خط کامل تولید ویال لیوفیلیزه از API با ظرفیت ۵میلیون ویال و خطوط تولید بیوتکنولوژی اکتوورکو شامل خط تولید آنتی‌بادی‌های منوکلونال از سل‌لاین با تکنولوژی Single Use و بیوراکتور ۲۰۰۰لیتری (اولین بیوراکتور آلمانی‌آمریکایی با مجوز OFAC و BAFA در خاورمیانه)، خط تولید مواد اولیه‌ی داروهای بیوتکنولوژی مجهز به بیوراکتورهای پرفیوژن، خط تولید محصول نهایی سرنگ ازپیش‌پرشده با ظرفیت ۲۰میلیون سرنگ، خط تولید ویال‌استریل با ظرفیت ۲۰میلیون ویال و خط تولید ویال‌لیوفلایرز با ظرفیت ۵میلیون ویال.

تمامی محصولات تولیدشده در این خطوط تولید دارو، در آزمایشگاه‌های کنترل پیشرفته‌ی شرکت اکتوورکو ارزیابی و کنترل می‌شوند. آزمایشگاه‌های این شرکت به جدیدترین و دقیق‌ترین تجهیزات آنالیز از جمله شانزده دستگاه HPLC و هفت دستگاه اسپکتروفتومتر UV و IR، چهار دستگاه TOC و سه دستگاه GC مجهز است و از پیشرفته‌ترین و قوی‌ترین مراکز آزمایشگاهی درزمینه‌ی آنالیز دستگاهی و آزمایش‌های شناسایی و اندازه‌گیری دقیق مواد اولیه و محصولات دارویی در ایران به‌شمار می‌رود.

cancer

گروه دارویی اکتوورکو را مرحوم دکتر مصطفی نراقی در سال ۱۳۴۸ بنیان نهاد و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و جلب سرمایه و دانش فنی خارجی در قالب شرکت‌های دارویی اکتوورکو، البرز زاگرس، آتی فارمد و اکترو و گروه غذایی آماده لذیذ، محصولات متنوع دارویی و غذایی به بازار ایران و منطقه عرضه کرد.

هلدینگ اکتوورکو ۲۷۰۰ کارمند و ۴۰هزار مترمربع فضای تولیدی دارد و ظرفیت تولید ۱میلیارد و ۸۰۰میلیون عدد قرص و کپسول و بیش از ۱۰۰میلیون واحد داروهای تزریقی را دارد. همچنین، انتظار می‌رود تولید قرص و کپسول این شرکت در سال آینده به ۷میلیارد و ۵۰۰میلیون عدد افزایش پیدا کند.

این هلدینگ دارویی در تولید ۱۷۰ مولکول دارویی در ۱۴ حوزه‌ی درمانی مختلف فعالیت دارد. اکتوورکو با توان درخورتوجه نیروی انسانی و سطح پیشرفته‌ی استانداردها و امکانات و تجهیزات روزآمد موفق شده از سازمان غذا و دارو و بزرگ‌ترین شرکت‌های داروسازی دنیا، ازجمله مرک آلمان، GMP اخذ کند. گفتنی است اغلب محصولات دارویی اکتوورکو با گواهی‌نامه‌ی شرکت‌های معتبر بین‌المللی تولید می‌شود.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید