آغاز فروش موبایل‌ های وارداتی با شرایط جدید

آغاز فروش موبایل‌ های وارداتی با شرایط جدید

در شرایط جدید خرید موبایل اعلام شده هر کاربر با کد ملی مشخص تنها می‌تواند یک گوشی خریداری کند و اطلاعات کارت بانکی و کارت ملی خریدار باید منطبق باشد.

مدتی بود منتظر اعلام شرایط جدید و نحوه‌ی فروش موبایل‌های وارداتی بودیم. شرایط جدید به‌تازگی اعلام شده و از هفته‌ی جاری اجرا شده است. ضوابط جدید فروش موبایل‌های وارداتی به این صورت است که هر کاربر با کد ملی مشخص، مجاز به خرید تنها یک گوشی موبایل است و اطلاعات کارت بانکی و کارت ملی خریدار باید مطابق باشد. همچنین بعد از خریداری محصول، گوشی باز شده و در سامانه‌ی همتا ثبت می‌شود.

مهدی محبی، رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی از آغاز اجرای شرایط جدید فروش موبایل خبر داد و گفت:

شرکت‌های واردکننده‌ی موبایل باید از این پس گوشی‌های وارداتی را با مقررات جدید به فروش برسانند. ضوابط جدید فروش شامل قیمت و روش فروش توسط سازمان حمایت و سازمان صنعت‌، معدن و تجارت تعیین شده و واردکننده موظف است نماینده‌ای برای فروش کالا با همان قیمت اعلامی، به سازمان اعلام کند تا بخش نظارت وزارت صنعت بر عرضه‌ی کالا نظارت داشته باشد.

به‌گفته‌ی وی، هر خریدار با کد ملی مشخص می‌تواند تنها یک عدد گوشی موبایل و به‌صورت حضوری خریداری کند. خریدار باید برای دریافت سفارش خود شخصا و همراه با کارت ملی و سیم‌کارت مربوط به همان کد ملی برای تحویل گرفتن گوشی خود به‌صورت حضوری به نماینده‌ی فروش شرکت مراجعه کند. محبی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود:

خریدار باید دارای آدرس و کدپستی مشخص بوده و اطلاعات کارت بانکی و کارت ملی خریدار نیز مطابقت داشته باشند. در زمان دریافت گوشی، بسته‌بندی در مقابل خریدار باز می‌شود و ثبت در سامانه‌ی همتا انجام می‌گیرد. این روش فروش گوشی از هفته‌ی جاری آغاز شده و توسط نمایندگان فروش در پاساژهای چارسو و علاءالدین در حال انجام است. کالایی که اخیرا از این روش وارد بازار شده، متعلق به شرکت‌هایی است که پیش از این واردات موبایل نداشته‌اند و به‌تازگی به موضوع واردات موبایل وارد شده‌اند؛ هم‌اکنون نیز تنها یک شرکت واردکننده موفق به واردات جدید و فروش کالای خود با این دستورالعمل شده است.

بر اساس مشاهدات، کسانی که طی ۳۰ روز اخیر از این شرکت یک گوشی را خریداری کرده باشند، دیگر مجاز به خرید دوباره‌ی همان گوشی نخواهند بود.

 

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده