مبین‌ نت به مشترکین TD-LTE طرح جبران، هدیه کرد

مبین‌ نت به مشترکین TD-LTE طرح جبران، هدیه کرد

مبین‌نت در واکنش به اختلالات ایجادشده در شبکه‌ی TD-LTE، اعلام کرد که به‌صورت خودکار به جبران خسارت کاربران متضررشده طی این اختلالات خواهد پرداخت.

تقریباً یک ماه است که اخباری مبنی بر قطعی و اختلال در شبکه‌ی TD-LTE در فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود. همه‌جا صحبت از سیگنال مزاحمی است که باعث از دست رفتن سیگنال‌های GPS شده و این مسئله، هماهنگی بین آنتن‌های رادیویی را از بین می‌برد. در نتیجه‌ی این اتفاق کل شبکه‌ی TD-LTE در یک منطقه‌ی وسیع دچار اختلال می‌شود. اما مبین‌نت اعلام کرد که این اختلالات از بین رفته و این شرکت توانسته با وجود تشدید سیگنال‌های مزاحم، شبکه‌ی خود را نسبت به پارازیت‌هایی از این دست مقاوم کند.

مدیر روابط‌ عمومی شرکت ارتباطات مبین‌نت تنها پس از گذشت چند روز از صدور بیانیه‌ی سوم این شرکت مبنی‌بر پایان اختلالات شبکه‌ی TD-LTE در شهر تهران، از اجرای طرح این شرکت برای جبران خسارت مشترکین زیان‌دیده‌ براساس مکانیزم هوشمند محاسبه‌ی میزان خسارت خبر داد. میلاد حریری، مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات مبین نت اعلام کرد:

مبین‌نت از زمان بروز مرحله‌ی دوم اختلالات، راهکارهای بسیاری را برای مقاوم‌سازی شبکه‌‌ی خود در مقابل کلیه‌ی سیگنال‌های مزاحم و پارازیت‌ها انجام داد و در نهایت موفق شد با تجمیع تمام راهکارها ازجمله بازطراحی مجدد شبکه، با وجود شدت‌گرفتن سیگنال‌های ناشناخته، شبکه را در مقابل این نوع پارازیت مقاوم کند. همانطور که در بیانیه‌ی منتشرشده نیز وعده داده بودیم برای جلب رضایت مشترکین TD-LTE خود در شهر تهران، بدون وجود هیچ الزامی از سوی نهادهای مسئول، به مشترکینی که در بازه‌ی زمانی بروز اختلالات، قطعی و وصلی را تجربه کرده بودند، براساس یک سازوکار دقیق، متناسب با زمانی که اینترنت این مشترکین دچار مشکل شده بود، طرح یا گیگ‌پک هدیه کردیم.

میلاد حریری گفت: «این طرح یا گیگ‌پک در بانک هدایای صفحه‌ی مشترکین TD-LTE ذخیره‌ شده و در هر زمانی قابل فعال‌سازی خواهد بود. از مشترکین خود استدعا می‌کنیم اگر به ایشان طرح هدیه اختصاص داده شده است؛ از آنجا که در هر زمان تنها یک طرح اینترنتی در سامانه فعال خواهد بود، زمانی اقدام به فعال‌سازی طرح هدیه کنند، که حجم یا طرح فعلی ایشان به پایان رسیده باشد. در غیر این صورت طرح فعلی آن‌ها از بین خواهد رفت و این موضوعی است که در صفحه‌ی مشترکین هم به اطلاع کاربران می‌رسد. ضمن آنکه پس از پایان طرح هدیه، هر طرحی از طریق منوی تغییر طرح قابل خرید خواهد بود».

 حریری در پایان گفت:

خوشبختانه از این پس سیگنال‌های مزاحم قادر به ایجاد اختلال روی شبکه‌ی TD-LTE مبین‌نت نخواهند بود، ولی با این وجود تیم پشتیبانی مشترکین همچون گذشته آماده‌ی پیگیری و رفع مشکلات احتمالی مشترکین خواهد بود.

اینکه این اپراتور واقعا توانسته باشد شبکه‌ی خود را از نظر آسیب‌پذیری در مقابل پارازیت مقاوم کند، موضوعی است که در آینده مشخص می‌شود. اما در مجموع سیاست توجه به مشترکین خصوصاً در زمانی که عملا شرکت در مقابل اختلالات مقصر نیست، اتفاق خوبی است که امیدواریم در آینده بیشتر رخ دهد.

منبع مبین نت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید