گزارش زومیت از واحد فناوری سالن همراه اول در تلکام ۹۷

گزارش زومیت از واحد فناوری سالن همراه اول در تلکام ۹۷

همراه اول امسال در نمایشگاه با رونمایی از کاربردهای مختلف ۵G در قالب دموهایی از دانشگاه شریف و تربیت مدرس توانست توانمندی‌های پلتفرم پیاده‌سازی شده را به نمایش بگذارد.

برای نخستین بار در کشور و در منطقه، همراه اول توانسته است پلتفرم کامل مبتنی بر NFV/SDN را باقابلیت‌هایی نظیر MEC و برش دهی را به‌صورت کامل پیاده‌سازی نماید. بخش فنی همراه اول که همکاری خود با دانشگاه شریف را از دو سال پیش آغاز کرده است، توانسته تمام بخش‌های شبکه را در قالب یک پلتفرم کامل به‌صورت بومی پیاده‌سازی کرده و آمادگی تبدیل این شبکه به‌صورت تجاری را دارد.

رقابت خودروهای برقی متصل به شبکه با استفاده از قدرت تمرکز ذهن افراد و حسگرهای مغزی در نمایشگاه تلکام برای عموم مردم به نمایش گذاشته شد. پیاده‌سازی پلتفرم کامل شبکه ۵G، به‌کارگیری تکنیک‌های مجازی‌سازی و شبکه‌های نرم‌افزار محور و مجازی‌سازی توابع شبکه از مهم‌ترین بخش‌های همکاری همراه اول و دانشگاه صنعتی شریف در مورد بومی‌سازی و پیاده‌سازی شبکه نسل پنجم تلفن همراه بوده است.

در ادامه با زومیت همراه باشید تا ضمن معرفی کامل این قسمت، نگاهی به قابلیت‌های مختلف پیاده‌سازی شده توسط دانشجویان داشته باشیم. 

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده