فیروزآبادی: ممکن است در صورت عدم همکاری، اینستاگرام‌ فیلتر شود

فیروزآبادی: ممکن است در صورت عدم همکاری، اینستاگرام‌ فیلتر شود

سید ابوالحسن فیروزآبادی در جدیدترین اظهار نظر خود از احتمال فیلتر شدن اینستاگرام در صورت همکاری نکردن با ایران خبر داده است. 

سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی ایران در جدیدترین سخنان خود احتمال فیلتر شدن اینستاگرام را نیز مطرح کرده است. وی لزوم حضور پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی غیر ایرانی را در کشور رعایت برخی قوانین عنوان کرده است. فیروزآبادی با اشاره به مصوبه‌ی شورای عالی فضای مجازی، تداوم فعالیت پیام‌رسان خارجی درکشور را منوط به داشتن نماینده رسمی خوانده است تا در صورت لزوم، هویت کاربران را اعلام کند و اطلاعات شهروندان ایرانی را از سرزمین ایران خارج نکند. وی با اشاره به اینکه تلگرام به دلیل رعایت نکردن این شرایط فیلتر شد، احتمال فیلتر شدن اینستاگرام را نیز در صورت سرباز زدن از شروط تعیین شده مطرح کرد. 

وی در خصوص احتمال فیلتر شدن اینستاگرام چنین اظهار نظر کرده است:

اینستاگرام‌ هم اگر همکاری نکند به سرنوشت تلگرام‌ دچار می‌شود، البته اینستاگرام‌ قسمت مخفی شهروندی ندارد و همه چیز در آن دیده می‌شود. در حالی که در تلگرام‌ حوزه‌های مخفی شهروندی‌ وجود داشت یعنی پرایوت‌ چت‌ و گروه‌های کوچک وجود داشت که مخفی بودند اما در اینستاگرام‌ همه چیز دیده می‌شود و بیشتر جنبه بولتنی‌ دارد اما به هر حال فیلترینگ‌ اینستاگرام‌ هم قابل بررسی است و آن احتمالی که در خصوص تلگرام‌ به آن خبرنگار گفتم در اینجا هم صدق‌ می‌کند.

فیروزآبادی اعلام کرده که گروهی در کشور پا به پای تلگرام، تقاضای فیلترینگ اینستاگرام را نیز دارند. وی همچنین اضافه کرده که صحبت‌هایی با اینستاگرام صورت گرفته، اما همکاری انجام نشده است. 

فیروزآبادی مطرح شدن اخباری در رابطه با تقاضای رفع فیلتر توییتر را از حقوق شهروندی و مطالباتی در این دسته خوانده که از جانب شماری از مسئولان نیز مطرح می‌شود. 

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده