نامه رییس اتحادیه فناوران رایانه به کلیه مدیران ارشد و مدیران اجرایی اصناف

نامه رییس اتحادیه فناوران رایانه به کلیه مدیران ارشد و مدیران اجرایی اصناف

پس از انتشار فهرست دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی، اکثر اقلام وارداتی در بخش موبایل و کامپیوتر توقیف و مدیران این صنف بازداشت شدند؛ حال رئیس اتحادیه فناوران رایانه، نامه‌ای به مدیران صنوف ارسال کرده است.

از ابتدای سال با چند نرخی شدن قیمت ارز، در تمام حوزه‌‌ها از جمله موبایل و کامپیوتر، وضعیت نابه‌سامانی حکمفرما است؛ به‌طوری که اکنون کالاهای این حوزه به‌‌شدت نایاب هستند و در صورت وجود، با قیمت گزافی به‌فروش می‌رسند. از سوی دیگر اگرچه انتظار می‌رفت انتشار لیست واردکنندگانی که ارز دولتی دریافت کرده بودند، باعث بهبود اوضاع شود؛ اما نه‌تنها چنین اتفاقی نیفتاد، بلکه هر روز شاهد آشفتگی و نابسامانی بیشتر بازار بودیم؛ افزایش شدید قیمت‌ها از یک سو و احتکار و توقیف کالا از سوی دیگر باعث تشنه شدن هرچه بیشتر بازار شد.

علاوه‌بر موارد یادشده، دستگیری مدیران اکثر شرکت‌های واردکننده به جرم دریافت ارز دولتی و فروش کالا به نرخ آزاد، باعث خالی‌شدن بیش از پیش بازار شده و شرکت‌های تحت امر این مدیران را با بحرانی جدی مواجه کرده است؛ به‌گونه‌ای که شرکت‌ها در غیاب مدیران خود، میزبان کارمندانی نگران بوده و با آینده‌ای مبهم روبه‌رو هستند؛ بر این اساس سیدمهدی میرمهدی، رئیس اتحادیه‌ی فناوران رایانه اقدام به ارسال نامه‌ای به مدیران اصناف کشور در جهت جلوگیری از بدنامی بیشتر صنوف کرده، متن نامه‌‌ی میرمهدی بدین شرح است:

قابل توجه همکاران، مدیران صنوف و اصناف کشور و کلیه مدیران اجرایی

متاسفانه مدت زمانیست که تعدادی از همکاران صنفی ما در شرایط نامناسب در بازداشت به‌سر می‌برند و در این مدت علاوه بر مشکلات دوری از خانواده دچار صدمات غیر قابل جبران حیثیتی و مالی هم شده‌اند. بازداشت بعضی از این همکاران بابت واردات قانونی کالایی کمتر از ۱۹۰ میلیون تومان می‌باشد.  

محاکمه این همکاران متاسفانه با تبلیغات فراوان در افکار عمومی پخش و منعکس می‌شود، و این در حالی است که رسیدگی به پرونده‌های چند هزار میلیاردی در هاله‌ای از ابهام و مخفی کاری انجام می‌شود. این برخوردها در زمانی در حال انجام است که دشمن به تحریم کشور ما دست زده و فعالیت و تحرک فعالین بخش خصوصی می‌تواند این محاصره اقتصادی را خنثی نماید، واقعا چه دست‌هایی در پشت این ماجراهاست که قصد دارد فعالین اقتصادی را نا‌امید و نگران‌ کند که آنها هم قید کارکردن را در این کشور و نظام بزنند؟

 آیا این حرکات به دشمن قسم خورده ما کمک نمی‌کند که تحریم‌هایش زودتر و بیش‌تر اثر کند؟

اما سوالی که الان پیش می‌آید، اینکه چرا همکاران پیش کسوت و مدیران و بزرگان صنفی ما در مورد این حوادث و بی‌عدالتی‌ها و بی‌مهری‌ها در مورد همکاران خود سکوت کرده‌اند؟

آیا این مسئولان که در جایگاه نمایندگان اصناف تکیه زده‌اند، مسئولیتی در دفاع از اعضا صنف خود احساس نمی‌کنند؟

الان که برخی تصمیم گرفته‌اند که اشتباهات خود در نابسامان کردن وضعیت اقتصادی کشور را به گردن بخش‌خصوصی و اصناف شریف و خدمتگزار بیاندازند، آیا سکوت در این موارد جایز است؟

واقعیت اینست که این صندلی ریاست به هیچکس وفا نکرده و بهتر است در زمانی که ما هنوز در این پست هستیم وظیفه و دین خود را به کسانی که بما اعتماد کرده‌اند را بجا بیاوریم.

بنده به عنوان برادر کوچک‌تر از این بزرگان و مدیران صنفی تقاضا می‌کنم تا دشمنان بخش خصوصی و کاسبان زحمت‌کش به نیات شوم خود در مقصر دانستن و از بین بردن بخش خصوصی دست نیافته‌اند، دست در دست همدیگر دهیم و این حرکات ستون پنجم دشمن را خنثی کنیم، و بفرموده رهبر معظم انقلاب توطئه‌های دشمن خود و نظام مقدس اسلامی را در نطفه خنثی و خفه نماییم.

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران سید مهدی میرمهدی کمجانی

بی‌شک وضعیت نامساعد اقتصادی کشورمان، علاوه‌بر بدعهدی ایالات متحده، به اشتباهات مدیریتی مسئولان نیز بازمی‌گردد؛ اما در این بین نمی‌توان از گران‌فروشی‌ شرکت‌های داخلی نیز چشم‌پوشی کرد. از نامه‌‌ی ارسالی میرمهدی می‌توان چنین برداشت کرد که او وضعیت به‌بارآمده در بازار فناوری کشورمان را تنها به تصمیم‌های نادرست مدیریتی و توطئه‌های دشمن مرتبط می‌داند؛ اما آیا شرایطی را اکنون در حوزه‌ی IT شاهد آن هستیم، تنها نتیجه‌ی استراتژی‌های نادرست اقتصادی است؟ قضاوت در این زمینه را به‌شما کاربران عزیز زومیت واگذار می‌کنیم.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده