تشکیل بازار سیاه موبایل؛ فروش گوشی با ارز 4200 تومانی با کارت ملی

تشکیل بازار سیاه موبایل؛ فروش گوشی با ارز 4200 تومانی با کارت ملی

گزارش‌ها از بازار حاکی از آن است که یک سری از شرکت‌ها اقدام به فروش گوشی با ارایه کارت ملی از سوی خریدار کرده‌اند.

پس از انتشار لیست واردکنندگانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی دریافت کرده‌اند، حالا ظاهرا انگشت اتهام به سوی شرکت‌هایی گرفته شده که اقدام به فروش گوشی با قیمت بالا کرده‌اند. بر این اساس از دیروز برخی شرکت‌ها در مراکز خرید بزرگ گوشی در تهران اقدام به عرضه گوشی با نرخ دلار 4200 تومانی کرده‌اند.

اما دریافت گوشی با شرایطی صورت می‌گیرد؛ خریداران جلوی فروشگاه‌های مورد نظر صف می‌کشند و در صورتی که نوبت به آنها برسد با ارایه کارت ملی گوشی در اختیار آنها قرار می‌گیرد. البته تعداد گوشی‌هایی که با قیمت واقعی به فروش می‌رسد بسیار کم است و تقریبا به روزی ۱۰ تا ۱۵ دستگاه می‌رسد.

گزارش‌ها حاکی است که این گوشی‌ها فقط شامل آیفون ۱۰ و آیفون ۸ می‌شوند. آیفون ۱۰ در بازار آزاد ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است در حالی که با نرخ دولتی به قیمت ۷ میلیون و پنجاه هزار تومان در اختیار مشتری قرار می‌گیرد.

فعالان بازار ادعا می‌کنند که فروشگاه‌هایی که اقدام به این کار کرده‌اند فاکتوری به خریدار ارایه نمی‌دهند و در هر فاکتور فروش تعدادی بیش از یک دستگاه درج می‌شود تا در اختیار ارگان‌های نظارتی قرار گیرد.

این اقدام ظاهرا باعث بر هم زدن وضعیت بازار شده چرا که تعداد اجناسی از این دست بسیار کم است و از سوی دیگر بازار سیاهی برای گوشی‌هایی که به این روش خریداری می‌شود تشکیل شده است؛ زیرا خریداران این گوشی‌ها را بعد از خرید در بازار آزاد و با قیمت بالا عرضه می‌کنند. 

قیمت گوشی، مشخصات فنی و هر اطلاعاتی که برای خرید ارزان و آگاهانه‌ی انواع گوشی‌های مختلف نیاز دارید را در بخش محصولات زومیت بیابید؛ مقایسه‌ی مشخصات فنی انواع برندهای گوشی در کنار گالری تصاویر رسمی محصولات همگی در این بخش در دسترس شما خواهد بود.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده