روحانی: وزارت صنعت باید جزئیات مربوط به تخصیص ارز را به مردم اطلاع دهد

روحانی: وزارت صنعت باید جزئیات مربوط به تخصیص ارز را به مردم اطلاع دهد

حسن روحانی، در جریان نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت، از وزارت صنعت و بانک مرکزی خواست تا جزئیات مربوط به تخصیص ارز دولتی به کالاهای مختلف را با مردم به اشتراک بگذارند.

حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در جریان نشست هم‌اندیشی خود با مدیران ارشد دولت، درباره‌ی مسائل و مشکلات روز کشورمان به‌خصوص وضعیت ارزی و قیمت فزاینده‌ی کالاها به سخنرانی پرداخت. نوسانات ارزی و افزایش فزاینده‌ی نرخ دلار، طی چند ماه گذشته، وضعیت اسفناکی را در بازار کالاهای وارداتی به‌وجود آورده است؛ وضعیتی که در آن قیمت کالاها به‌صورت لحظه‌ای دستخوش تغییرات فاحشی می‌شود، یکی از مصادیق بارز چنین وضعیتی، قیمت کالاهای حوزه‌ی فناوری به‌خصوص گوشی‌های هوشمند است. طی روزهای گذشته، قیمت و وضعیت موجودی گوشی‌های هوشمندی همچون آیفون ۱۰ و گلکسی اس ۹ در بازه‌های زمانی مختلف تغییر می‌کرد و این موضوع باعث نارضایتی گسترده‌ی کاربران شده بود.

چنانچه زومیت را طی روزهای اخیر دنبال کرده باشید، احتمالا می‌دانید که وزارت ارتباطات در جهت شفاف‌سازی در خصوص وضعیت ملتهب و نابه‌سامان بازار گوشی‌های هوشمند، فهرستی از شرکت‌های واردکننده را منتشر کرد که طی سه‌ماه اخیر، در مجموع حدود ۲۲۰ میلیون یورو ارز دولتی برای آن‌ها تخصیص شده بود، با این وجود، محصولات واردشده با نرخ آزاد به فروش می‌رسید. حال با فاصله‌ی دو روز از انتشار این فهرست، حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان، وزارت صنعت و بانک مرکزی را ملزم کرد تا تمام جزئیات مربوط به تخصیص ارز، اعم از شرکت دریافت‌کننده، هدف از دریافت ارز دولتی، قیمت جهانی کالای مربوطه و قیمت معادل آن در داخل کشور را به اطلاع مردم برسانند.

حسن روحانی در جریان سخنرانی خود طی نشست هم‌اندیشی با مدیران ارشد دولت، خطاب به محمد شریعت‌مداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:

آقای وزیر صنعت باید به مردم بگویید چه اقلامی به وفور وجود دارد و قیمت آن تغییر نمی‌کند و در صورت تغییر قیمت نیز در حد ۴ تا ۵ درصد تغییر کند، اگر ارز نیاز باشد، تامین می‌کنیم.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده