ایجاد قطب خودروسازی منطقه توسط ایران‌خودرو و دایملر آلمان کلید خورد

دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۳
مطالعه 3 دقیقه
گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت دایملر آلمان در جدیدترین اقدام پس از برداشتن تحریم‌های اقتصادی علیه ایران همکاری استراتژیک خود را برای تأسیس و ایجاد یک شرکت مشترک آغاز کردند.

صنعت خودرو یکی از صنایعی است که بیشترین سود را از برداشتن تحریم‌های اقتصادی علیه ایران خواهد برد. در این راستا ایران خودر در اولین گام ارتباط با دایملر، مالک شرکت‌های بزرگ خودروسازی همچون برند مرسدس بنز و اسمارت را کلید زده است.

دایملر به عنوان بزرگترین تولیدکننده کامیون در جهان و ایران خودرو به عنوان بزرگترین خودروساز خاورمیانه قصد دارند با تاسیس یک شرکت مشترک، از مزیت های نسبی یکدیگر استفاده کنند. در این قرارداد علاوه بر استفاده از مزیت‌های نسبی، دو طرف برای تحکیم جایگاه خود و ایجاد قطب تولید خودروهای تجاری در منطقه گام برخواهند داشت.

این تفاهم نامه مشترک توسط هاشم یکه زارع،‌ مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و ولفگانگ برنارد، عضو هیات مدیره شرکت دایملر با حضور جمعی از مدیران ارشد دو خودروساز بزرگ به امضا رسید.

یکه زارع، در این نشست مشترک گفت گروه صنعتی ایران خودرو در دور جدید همکاری های بین المللی خود، رویکردی کاملا متفاوت با گذشته در پیش گرفته و بر حضور و سرمایه گذاری مشترک طرف مقابل تاکید دارد. دایملر و شرکت بنز سابقه قابل اعتنا و اتکائی در همکاری با گروه صنعتی ایران خودرو داشته اند که این امر می‌تواند در مسیر پیش روی این دو خودروساز راهگشا باشد.

ولفگانگ برنارد، عضو هیات مدیره دایملر هم در این نشست اظهار کرد محصولات تجاری دایملر همیشه در ایران از محبوبیت برخوردار بوده است و در حال حاضر خودروهای تجاری از تقاضای بالایی در ایران برخودار هستند. بنابراین پس از لغو تحریم‌های ایران، ما در حال برنامه ریزی برای از سرگیری سریع کسب و کارمان در این بازار هستیم. امضای تفاهم نامه با شریک تجاری مان در ایران، پیش نیاز مهمی برای از سرگیری سریع این کسب و کار است.

در بیانیه مشترک ایران خودرو و دایملر آمده است:

در بخش دیگر بیانیه دایملر آمده است:

خودروساز آلمانی برای حوزه فروش و خدمات پس از فروش هم برنامه ریزی هایی انجام داده و افزوده است:

همچنین دو طرف تصمیم گرفتند ضمن اصلاح ساختار شرکت خدمات پس از فروش گواه نسبت به واگذاری این شرکت به شرکت مشترک ایران خودرو و بنز اقدام کنند.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود