شرکت‌های FCP با ارائه تلفن ثابت رقیب مخابرات می‌شوند

دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۷
مطالعه 2 دقیقه
مدیرعامل یکی از شرکت‌های FCP از ارائه‌ی تلفن ثابت در کنار مخابرات اطلاع داد که این کار هم با کد استانی و هم کد ۰۹۴ انجام خواهد شد. به گفته او با دستگاهی مثل اسپیلیتر، مشترکان خانگی می‌توانند تلفن و اینترنت شرکت‌های FCP را با هم داشته باشند. با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

تا کنون ۹ شرکت جدید ارتباطات ثابت از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مجوز FCP گرفته‌اند. هر چند این شرکت‌ها پیش از این تنها خدمات دسترسی به اینترنت و دیتاسنتر می‌دادند، ولی با مجوز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ازین پس می‌توانند در کنار مخابرات ایران، خدمات تلفن ثابت ارائه کنند.

در این زمینه محمد علی یوسفی زاده مدیر عامل شرکت انتقال داده های آسیاتک درباره نحوه‌ی عرضه‌ی تلفن ثابت با شماره‌های جدید در کنار مخابرات توضیح داد که برای ارائه‌ی تلفن ثابت و خدماتش، یکسری شماره‌های داخل استانی مانند مخابرات خواهیم داشت که با کد داخل استانی کار می‌کند و یکسری شماره با کد خاص داریم که شبیه پیش شماره‌های موبایل است و منتظریم رگولاتوری تعیین تکلیف کند.

مدیرعامل آسیاتک درباره تعرفه‌های تلفن ثابت که قرار است از سوی شرکت‌های FCP ارائه شود نیز عنوان کرد که تعرفه‌ها براساس مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خواهد بود. هنوز فرصت نشده که ما شرکت‌های FCP با یکدیگر صحبت کنیم و تعرفه‌های پیشنهادی در این حوزه را برای کمیسیون تنظیم ارسال کنیم.

او با اشاره به پیش‌بینی‌های لازم برای عملیاتی نمودن سرشماره هایی که FCPها روی آن تلفن واگذار می‌کنند تشریح کرد:

قرار بود کد ۰۹۴ را به شرکت‌های FCP بدهند؛ به این شکل که کد داخل استانی و بیرون استانی ما یکی می‌شد. اما درخواست کردیم کد محلی (داخل استانی) از رنج ۹ داخل استانی نیز به ما بدهند تا بتوانیم تعرفه‌های بیرون و درون استانی را متفاوت لحاظ کنیم. بدین ترتیب ما می‌توانیم هم کد ۰۹۴ ارائه دهیم و هم کدهای معمولی که هم اکنون در شبکه مخابرات وجود دارد.

یوسفی زاده تأکید کرد که بعد از تخصیص شماره و طراحی قسمت اول شبکه، می‌توان مشخص کرد که صرفا داخل استانی باشیم یا اینکه به شکل تجمیعی در کل کشور برای ارائه‌ی خدمات تلفن ثابت ورود کنیم؛ قطعا تعیین الگوی این بخش روی قیمت‌ها بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

او درباره چگونگی ساختار فنی ارائه‌ی سرویس تلفن ثابت نیز توضیح داد که سرویس ما بر مبنای IP خواهد بود تا مشترکان با هر تجهیزاتی که بخواهند یا حتی اپلیکیشنی روی موبایل خود بتوانند از این بستر استفاده کنند؛ در مدل خانگی هم پیش‌بینی شده دیوایس‌های AP ساده‌ای تخصیص دهیم تا با دستگاهی مثل اسپیلیتر، مشترکان هم تلفن و هم اینترنت داشته باشند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات