اپلیکیشن واقعیت افزوده ایرانی پندار+ رونمایی شد

اپلیکیشن واقعیت افزوده ایرانی پندار+ رونمایی شد

شرکت واقعیت افزوده پندار از اپلیکیشن پندار+ رونمایی کرد. این اپلیکیشن برای کاربران رایگان است و علاوه بر استفاده‌های شخصی، می‌توان برای امور شهر و ردیابی آدرس از آن استفاده کرد. با زومیت همراه شوید.

مجتبی طباطبایی، مدیرعامل شرکت واقعیت افزوده پندار در مراسم رونمایی از اپلیکیشن واقعیت افزوده پندار+ با اشاره به سابقه ۴ ساله این شرکت در عرصه واقعیت افزوده (Augmented Reality) اعلام کرد که پندار طی سال‌های قبل با شرکت‌های بزرگی کار کرده‌ که نمونه طرح‌های اجرا شده برای محصولات ایران‌خودرو به ویژه خودروی دنا و کار بر روی پروژه‌ پتروپارس در پارس جنوبی است.

برندها

طباطبایی در مورد کاربردهای واقعیت افزوده بیان کرد که این فناوری پلی بین دنیای واقعی و دنیای مجازی است و می‌تواند در کاتالوگ‌ها، بروشورها، روزنامه‌ها و مجلات، بیلبوردها، سینما و موسیقی، آموزش و صنعت کاربرد بسیاری داشته باشد.

به گفته مدیرعامل شرکت پندار، متخصصان این شرکت ۲ سال است که روی اپلیکیشن پندار+ کار می‌کنند و این محصول پیش از این‌ها می‌توانست رونمایی شود اما به دلیل نبود زیرساخت‌های ارتباطی به ویژه اینترنت همراه این کار انجام نشد، با توجه به راه‌اندازی شبکه‌های 4G در کشور و رونق گرفتن اینترنت 3G و 4G در بین کاربران، امسال وضعیت ارتباطی بهتر شد و این محصول برای استفاده کاربران ارائه می‌شود.

مجتبی طباطبایی

طباطبایی در مورد مزیت این اپلیکیشن گفت:

پیش از این هر فرد حقیقی یا حقوقی که می‌خواست از واقعیت افزوده برای تبلیغ یا توسعه کار خود استفاده کند باید خودش اپلیکیشن را تولید می‌کرد و در اختیار کاربران می‌گذاشت. پندار+ این مشکل را حل کرده است. با استفاده از این اپلیکیشن، زیرساخت‌های نرم‌افزاری آماده است و هر فرد متقاضی بدون در اختیار داشتن دانش برنامه نویسی و سرمایه بسیار می‌تواند به کنترل پنل آماده شده این برنامه در اینترنت برود و با استفاده از ابزار فراهم شده و پرداخت هزینه کم به واقعیت افزوده خود دست یابد. البته نصب این برنامه برای کاربران رایگان است و هیچ هزینه‌ای‌ برای آنها در بر نخواهد داشت.

به گفته مدیر شرکت پندار، این برنامه در حال حاضر برای کاربردهای مختلف در جامعه از قبیل بیلبورد، رستوران، کارت ویزیت، کاتالوگ و بروشور، مطبوعات، لوح فشرده، اماکن، عکس و تصویر و بسته‌بندی آماده شده که موارد استفاده هر یک در کنترل پنل مدیریت پندار+ وجود دارد.

img 8465 c55d3

طباطبایی درباره استفاده‌های عمومی کاربران از پندار پلاس گفت:

در بخش دیگری از پندار+ که به عنوان چشم مجازی کاربران در نظر گرفته شده است می‌توان نقشه دو بعدی را به صورت حقیقی برای کاربر بازسازی کرد که هم اکنون برخی از آدرس‌های امکان در این نقشه وجود دارد. یک ویژگی‌ خاص برای کاربران این است که می‌توانند هم اکنون برنامه را دانلود کرده و در سطح شهر از آن استفاده کنند و برخلاف اپلیکیشن‌های دیگر، لازم نیست در ابتدای کار منتظر ورود دیتاها در ماه‌های بعدی باشند.

استفاده خوانندگان از پندار+ برای پخش بخشی از آلبوم و سپس فروش آن یا فروش بلیط کنسرت، استفاده فیلمسازان برای نمایش تیزر فیلم و سپس خرید آن توسط مشتریان و استفاده از پندار+ برای پخش ویدیو در بلیبوردهای شهری، تنها بخشی از کاربردهای این اپلیکیشن است.

دانلود ویدیو

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده