وزیر ارتباطات: قرار نیست تلگرام فیلتر شود

وزیر ارتباطات: قرار نیست تلگرام فیلتر شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره فیلترینگ تلگرام اعلام کرد که برای حذف محتوای نادرست کارهایی تلگرام انجام می‌دهد و قرار نیست فیلتر شود. وزیر ارتباطات در مورد محدودیت‌های بیسفون نیز توضیحاتی داده است.

 

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حاشیه همایش اقتصادی مقاومتی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان درباره فیلتر شدن یا نشدن تلگرام بیان کرد که برای حذف محتوای نادرست کارهایی تلگرام انجام می‌دهد و قرار نیست فیلتر شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره‌ی اعمال محدودیت‌ها بر تماس رایگان برنامه پیام‌رسان ایرانی بیسفون گفت:

در ایام اربعین تسهیلات ویژه‌ای هم در عراق و هم ایران برای تمام کسانی که می‌خواستند خدمات دریافت کنند، از جمله بیسفون قائل شدیم و بعد از این ایام همه چیز به حالت قبل برگشت.

واعظی بیش از این در مورد اعمال محدودیت‌های بیسفون توضیحی نداد.

آمادگی برای انتخابات الکترونیکی

محمود واعظی در مورد برگزاری الکترونیکی انتخابات در کشور، اظهار کرد که با هماهنگی وزارت کشور از ۴ ماه قبل کمیته ای در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از همه بخش‌های مرتبط برای آماده سازی زیر ساخت انتخابات الکترونیکی تشکیل شد. وزارت کشور مراکزو شهرهایی را اعلام کرد و زیرساخت های لازم را فراهم کردیم و کمیته‌ای هم در وزارت کشور زیر نظر بخش فناوری این زوارتخانه تشکیل شد که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این کمیته عضو است.

به گفته‌ی وزیر ارتباطات، در زیرساخت‌ها در نقاطی که به ما اعلام شد، فراهم کردیم و فقط نقاط و روستاهای وجود دارد که امیدواریم تا دهه فجر هم آماده شود. او توضیح داد که از نظر فنی آمادگی برای برگزاری انتخابات الکترونیک وجود دارد، و اگر وزارت کشور و شورای نگهبان با هم توافق کنند، آنچه مربوط به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌شود، آمادگی کامل داریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص ۲۰هزار روستایی که زیر ۲۰ خانوار هستند، هنوز به اینترنت پرسرعت که بتوان در انتخابات از آن استفاده کرد، دسترسی ندارند، افزود:

امیداورم تا ۲۲ بهمن ماه امسال برای روستاها به ۲۰هزار خانوار برسیم، و باسرعت در حال انجام کار هستیم و در دوهفته گذشته حدود ۱۵۰۰ روستا به جمع روستاهای دارای اینترنت اضافه شد و به سرعت در حال انجام کار هستیم.
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده