تصویب قانون حمایت از حریم خصوصی افراد در فضای مجازی

تصویب قانون حمایت از حریم خصوصی افراد در فضای مجازی

به گزارش معاون وزیر ارتباطات، تا سه ماه آینده قانون حمایت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی به تصویب خواهد رسید.

رسول سراییان، معاون وزیر ارتباطات، اعلام کرد که قانون حمایت از حریم خصوصی کاربران طی سه ماه آینده به تصویب خواهد رسید. به گفته‌ی سراییان، هدف از تدوین حمایت از حریم خصوصی کاربران، اعتمادسازی برای کاربران در راستای امنیت اطلاعات‌ آن‌ها در فضای مجازی و نیز امکان پیگیری تخلفات در این فضا خواهد بود.

به گفته‌ی سراییان، پیش‌نویس این لایحه با همکاری مرکز ملی فضای مجازی، مرکز پژوهش‌های مجلس، پژوهشگاه قوه قضاییه و نیز سازمان فناوری اطلاعات ایران در حال نهایی‌سازی است. رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران پیش‌بینی کرد که تا سه ماه آینده این لایحه تدوین و برای قانونی شدن و تصویب به مجلس ارسال شود.

او گفت:

لایحه‌ی حمایت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی، یکی از پنج لایحه‌ی حقوقی فناوری اطلاعات محسوب می‌شود که توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران در حال تدوین برای ارائه به دولت و مجلس است.

بر اساس گزارش معاون وزیر ارتباطات، موضوع اعتمادسازی کاربران و جلوگیری از سوءاستفاده از دیتای کاربران فضای مجازی و نیز امکان پیگیری تخلفاتی که در این فضا رخ می‌دهد، از جمله محورهایی است که در این لایحه برای آن سازوکار در نظر گرفته شده.

منبع مهر
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده