وزیر ارتباطات: آمادگی داریم مستندات امکانات واگذارشده به سروش را منتشر کنیم

وزیر ارتباطات: آمادگی داریم مستندات امکانات واگذارشده به سروش را منتشر کنیم

وزیر ارتباطات با بیان اینکه مدیران سروش راه صلاحی را در پیش نگرفته‌اند، اعلام کرد: «آمادگی داریم با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی مستندات امکانات واگذارشده به سروش را منتشر کنیم.»

محمد جواد آذری جهرمی، در حالی از انتشار مستندات مربوط به امکانات واگذارشده به سروش سخن گفته است که طی روزهای اخیر شاهد اظهار نارضایتی مدیر پیام‌رسان سروش از نبود حمایت کافی از این پیام‌رسان بودیم. او در مورد وضعیت استفاده کاربران ایرانی از تلگرام بعد از دستور قضایی برای فیلترینگ این پیام‌رسان گفت:

بنا بر شواهد، کاربران در مقابل تصمیم قضایی مقاومت نشان داده‌اند و متأسفانه فیلترشکن‌ها در حال ترویج هستند و امنیت فضای مجازی با چالش مواجه شده است. گزارش وضعیت به‌طور مرتب برای مرکز ملی فضای مجازی ارسال می‌شود.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد واگذاری امکانات به پیام‌رسان‌های داخلی گفت: «با ارزیابی اظهارات شرکت‌های پیام‌رسان در فروردین ۹۷، به این نتیجه رسیدیم که مجموع توان پیام‌رسا‌ن‌های داخلی ۱۵ میلیون کاربر فعال است. اکنون مجموعا حدود ۱۰ میلیون کاربر فعال دارند که برخی مردم هم کاربر چند پیام‌رسان هستند. بنابر این فعلا از بابت ظرفیت پیام‌رسان‌های داخلی جای نگرانی وجود ندارد و در حال توسعه هستند.»

جهرمی تأکید کرد: «آمادگی داریم با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی مستندات امکانات واگذارشده به سروش را منتشر کنیم. مدیران سروش راه صلاحی را در پیش نگرفته‌اند. مکاتبات آن‌ها برای پوشش ظرفیت ۲۰ میلیونی با همان امکانات در فروردین‌ماه موجود است.»

جهرمی همچنین اعلام کرد: «اقدام جدیدی در مقابله با فیلترشکن‌ها آغاز نشده و روال همان است که از دی‌ماه وجود داشته است. مقابله با این حجم درخواست فیلترشکن‌ها کار ساده‌ای نیست و پیچیدگی بسیار بالایی دارد. حدود یک ماه قبل این چالش‌ها را به مقامات ذیربط منعکس کرده‌ایم.»

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید