3 میلیون و 300 هزار دستگاه گوشی در سال 96 از مبادی قانونی وارد کشور شد

3 میلیون و 300 هزار دستگاه گوشی در سال 96 از مبادی قانونی وارد کشور شد

براساس آمار گمرک ایران طی سال ۹۶ تعداد ۳ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۶۱۷ دستگاه گوشی تلفن همراه در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک ثبت و به کشور وارد شده است.

گمرک ایران اعلام کرد که واردات گوشی تلفن همراه طی سال ۹۶ با رشد ۵۶/۱۰۸ درصدی همراه شده است و طی سال ۹۶ تعداد ۳ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۶۱۷ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۵۱۸ میلیون و ۲۶۵ هزار دلار به کشور وارد شده است.

گمرک ایران درباره امکانات و قابلیت‌های سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در اجرای طرح رجیستری گفت:

با کمک بانک اطلاعاتی سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی، تمامی کالاهای خروجی از گمرکات به ویژه گوشی‌های تلفن همراه در حال حاضر شناسنامه دار هستند. به کمک سامانه‌های الکترونیکی در گمرک کاملا روشن و مشخص است که چه نوع کالایی حتی با ارزش زیر ۱۰ دلار و تحت کدام ردیف تعرفه‌ای و با مجوز کدام سازمان وارد کشور شده و کالا توسط کدام شرکت کشتیرانی حمل و مشخصات کالا در شرکت‌های بازرسی و بیمه با چه عنوانی ثبت شده است.

شفافیت سامانه گمرک به اندازه‌ای است که امکان رصد صاحب کالا‌، نوع اظهار و اینکه با کدام وسیله نقلیه به آدرس کدام انبار حمل شده‌، مشخص است و این موارد از دیگر قابلیت‌های سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک به شمار می‌رود.

تهیه شده در زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده