روحانی: زمان فیلترینگ گذشته است؛ باید پیام‌رسان‌های مختلف حضور داشته باشند

روحانی: زمان فیلترینگ گذشته است؛ باید پیام‌رسان‌های مختلف حضور داشته باشند

رئیس جمهور در نشست خبری امروز، درباره‌ی برنامه‌‌های دولت برای شبکه‌های اجتماعی گفت: «زمان فیلترینگ گذشته و اطلاعات و دانش روز دنیا و مشاغل در فضای مجازی بسیار مهم است.»

حسن روحانی در نشست خبری امروز اعلام کرد که در دو سال گذشته ۲۰۰ هزار شغل در فضای مجازی ایجاد شده است.

به گفته‌ی وی، نسل سوم و چهارم موبایل در سراسر کشور به‌سرعت در حال گسترش است و دولت مصمم است زیرساخت و محتوا و هم پلتفرم‌های مورد نیاز توسعه پیدا کند و پهنای باند گسترش یافته است.

رئیس جمهور گفت:

سهولتی که مردم امروز برای دسترسی به اطلاعات دارند با گذشته متفاوت است و در شبکه ملی گام‌های خوبی برداشته شد. البته دولت مصمم است هم شبکه‌های اجتماعی داخلی را تقویت کند و هم معتقد است انحصار در این زمینه معنا ندارد.

وی همچنین اعلام کرد:

اگر بنا باشد یک پیام‌رسانی بیاید و بخواهد همه فضا در اختیار آن باشد، برای کشور ما مفید نیست. باید پیام‌رسان‌های مختلف حضور داشته باشند و آثار آن فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.

رئیس جمهور معتقد است که نسل جوان و همه معتقدین به انقلاب و همه کسانی که به هویت ایرانی و اسلامی خود ارج می‌نهند به این فضا وارد شوند تا این فضا تبدیل به یک فرصت بزرگ شود.

وی در بخشی از سخنانش گفت:‌

آن دوره که بگوییم ببندیم و از پشت بام بیندازیم پایین (منظورم دیش است، نه آدم) گذشته است.

حسن روحانی افزود:

دوره‌ی فیلترینگ تمام شده است. در فضای مجازی عمدتا محتوا را خود ما می‌سازیم. اگر جوانان با همه توانشان وارد این فضا شوند، این فضا برای ما چالش نمی‌شود.


تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید