روحانی: نرخ ارز کاهش پیدا می‌کند، اجازه ندادیم فیلترینگ فضای مجازی دائمی باشد

روحانی: نرخ ارز کاهش پیدا می‌کند، اجازه ندادیم فیلترینگ فضای مجازی دائمی باشد

رئیس جمهور امشب در برنامه‌ی ویژه‌ی خبری اعلام کرد که نرخ ارز باید کاهش پیدا کند و کاهش خواهد یافت.

حسن روحانی امشب در برنامه‌ی ویژه‌ی خبری اعلام کرد: «مردم نگران تأمین ارزی نباشند؛ چراکه تا اواخر سال، ۹۰ میلیارد دلار درآمد ارزی و ۷۵ میلیارد دلار مخارج ارزی ما است و سال آینده درآمد ارزی ما از امسال بیشتر خواهد بود.»

وی درباره‌ی نوسان نرخ ارز گفت:

نرخ ارز باید کاهش پیدا کند و کاهش پیدا می‌کند. نوسانات ارزی بلندمدت نخواهد بود.

رئیس جمهور درباره‌ی اینکه گفته می‌شود دولت برای جبران کسر بودجه، اواخر سال دلار را بالا می‌برد و بعد پایین می‌آورد، گفت:

این موضوع اصلا به نفع دولت نیست. پیش‌بینی‌های ما اول سال برای صادرات و واردات و فروش نفت معلوم است. به‌صراحت می‌گویم دولت هیچ‌گاه به‌دنبال افزایش نرخ ارز برای جبران کسری بودجه خود نیست. ما اشکالاتی داریم از دوران تحریم که باقی مانده، از جمله این ایرادات ارتباط ما با بانک‌های دنیا است که هنوز مقداری باقی مانده است.

وی اعلام کرد:

نوسانات جاری در نرخ ارز بلند‌مدت نخواهد بود و کمبود منابع ارزی نداریم و در آینده وضع منابع ارزی ما بهتر خواهد بود.

فیلترینگ فضای مجازی

روحانی درباره تناقض‌هایی که در فضای مجازی وجود دارد و از آنجایی که رئیس جمهور و مسئولان امکان دسترسی به توییتر دارند ولی این شبکه‌ی اجتماعی برای سایرین فیلتر است، گفت:

اشکال وارد است. البته در حد توان خودمان تلاش کردیم فضای بازتری برای مردم باشد. دولت یازدهم و دوازدهم خیلی زجرها کشید که این فضا باز باشد؛ اما امیدواریم فرهنگ‌سازی آن هم باشد.

ایجاد ۱۰۰ هزار شغل موبایل محور

رئیس جمهور همچنین اعلام کرد که سالی ۱۰۰ هزار شغل موبایل محور تولید شده است و این موضوع در سایه فضای مجازی اتفاق افتاده است و توانسته مشکل بیکاری را برطرف کند.

وی وعده داد:

ما باید تلاش کنیم زیرساخت‌ها را تأمین کنیم، آزادی به مردم بدهیم و این فضا برای مردم آزاد شود.

روحانی افزود:

فضای مجازی که به‌طور موقت تعطیل شد، همه تلاشم را گذاشتم این فضا باز شود. دست برای چند روز روی دکمه فیلترینگ رفت. به دلیل اضطرار این اتفاق افتاد؛ اما اجازه ندادیم دائمی شود. برخی گفتند دنبال این بودیم که دائمی شود؛ اما باید از اخلاق مردم و ایمان مردم هم حراست بشود.

تهیه شده در زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده